החל מהלילה: נשלם יותר - כמעט על הכל

הכינו את הארנקים: מחירי הדלק צפויים לזנק הלילה בכ-7 אחוזים: מחיר בנזין 95 קופץ ל-7 שקלים ו-20 אגורות לליטר. בשירות עצמי הדלק יעלה 6 אגורות פחות. גם תעריפי התחבורה הציבורית יעלו ב-3 אחוזים וגם תעריפי הטיסה יעלו במספר דולרים לכיוון. מוצרי מזון רבים יתייקרו בשיעור חד, ורק מחירי הסלולר יורדים

היכונו לשלם הרבה על הנסיעה במכונית הפרטית ואפילו בתחבורה הציבורית: הלילה בחצות יזנקו מחירי הדלק בכשבעה אחוזים ותעריפי התחבורה הציבורית יעלו בשלושה אחוזים. גם תעריפי המזון צפויים לזנק בשיעור חד. לעומתם, יוזלו דמי הקישוריות בשיחות טלפון סלולריות בכ-70%.

מחיר בנזין 95 יזנק ל-7.20 שקלים לליטר בשירות מלא. בשירות עצמי יעמוד המחיר על שש אגורות פחות. עליית המחירים נובעת במחציתה מעליית מחירי הנפט בעולם, אך גם מהחלטת הממשלה להעלות את מס ה"בלו" על הדלק. כתוצאה מהתייקרות הדלק, יעלו גם תעריפי הטיסה בחברות התעופה.

הנסיעה באוטובוס תתייקר, הסלולר יוזל

התייקרות התעריפים בתחבורה הציבורית מבוצעת במסגרת החלטת הממשלה לעדכן את התעריפים פעמיים בשנה. על פי התעריף החדש, תעלה נסיעה בקווים העירוניים בתל אביב וגוש דן 6 שקלים, במקום 5.80 שקלים היום.

בירושלים ובחיפה תעלה נסיעה עירונית 6.40 שקלים, במקום 6.20 שקלים כיום. בבאר שבע יעמוד מחירה של נסיעה עירונית על 4.10 שקלים, במקום 4 שקלים היום.

גם מחיר כרטיסי ה"חופשי-חודשי" מתייקרים בעקבות עדכון המחירים. "חופשי חודשי" בירושלים וחיפה יעלה 252 שקלים, במקום 244 שקלים כיום. בערי גוש דן יעלה המנוי 222 שקלים, במקום 215 שקלים כיום.

בגזרת הסלולר, תהיה ירידת מחירים לאחר ששר התקשורת משה כחלון הורה על הורדת המחירים מ-25 אגורות ל-8.5 אגורות. המשמעות היא כי מחיר דקת שיחה מטלפון קווי לנייד יירד מ-34 אגורות ל-15 בלבד. עם זאת, במקביל להכרזה זו מיהרו כבר חברות הסלולר להודיע על העלאת תעריפים.

אוהבים פתיתים ומתוקים? תשלמו הרבה יותר

בגזרת המזון, צפוי הסל הבסיסי להתייקר בכ-3 עד 20 אחוזים. הנה כמה דוגמאות להתייקרות הצפויות כבר בימים הקרובים: חברת "אסם" מתכננת להעלות את המחיר הקמעונאי של התבשילים למשל פתיתים, מג'דרה או פירה ב-9% ואת מחיר הפסטה והמנות החמות ב-5% ויותר. גם מחיר אבקות המרק והרטבים יעלה 4%-7% יותר
.
כמו כן מחיר חטיפי הקרקר, הפריכיות וטוסטים - יעלה בשיעור של 5% ל-14%. מחיר החומוס והטחינה גם הוא יעלה ב-5%-8% וכך גם מחיר הנקניקים. שותים שתייה חמה? גם הקפה של הבוקר יעלה יותר. המחיר לצרכן של קפה נמס עלית 500 גרם, עומד לעלות ב-5.5%. קפה טורקי 100 גרם יעלה מעתה 10.56 שקלים - התייקרות של 9%.

אם אתם אוהבים דברים מתוקים עם הקפה והתה, תדעו שגם הם יהיו מעתה הרבה יותר יקרים. "בליימן שליסל" יעלו את המחיר הקמעונאי של מרבית המוצרים ובהם וופלים, עוגיות, חטיפי שוקולד ופיצוחים בשיעורים של אפילו עד 10%.

גם במדפי השתייה הקלה ניכרות עליות המחירים: בחברה המרכזית למשקאות יעלו את מחירי המשקאות המוגזים בשיעורים של עד 6.6%. מיצים סחוטים של פריגת עד 12%. ואם זה לא מספיק גם המחיר של דגני בוקר רבים יעלה בשיעורים של 4% - 10% בממוצע.