רוצו לתדלק: המחיר עולה ב-43 אג'

עכשיו זה סופי: הדלק מתייקר - ובגדול. בעקבות העלאת מס ה"בלו" על ידי ממשלת ישראל ובגלל הזינוק במחירי הנפט בעולם, יתייקר בתחילת השבוע מחירו של ליטר בנזין אוקטו 95 ב-43 אגורות לליטר. ומה יש למשרד התשתיות להגיד בתגובה? "ממליצים להשוות מחירים בין התחנות", נכתב בהודעת המשרד

זה הזמן לעבור לתחבורה הציבורית? (Shutterstock)

זה הולך להיות ממש כואב בכיס: מחירי הדלק שוב מתייקרים ובלילה שבין שבת לראשון יזנק מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן ל-7.14 שקלים - עלייה של 6.4% לעומת החודש, קרי 43 אגורות לליטר. באילת, יעמוד מחירו של בנזין 95 אוקטן על 6.17 שקלים.

מחיר הבנזין הבינלאומי, המהווה 32% ממחיר הבנזין בישראל, עלה בכ-5.5 סנט לליטר (9.21%), מה שייקר כמובן גם את הדלק בישראל. הסיבה לכך היא הזינוק במחיר הנפט לרמה של יותר מ-90 דולר לחבית. הדבר נובע מכך שהחורף הקשה שפוקד את אירופה וארה"ב גורם לאירופים והאמריקנים לחמם את בתיהם ביתר שאת, מה שמגביר את הביקושים לנפט ומקפיץ את המחירים.

אך לא רק מחיר הנפט אחראי להתייקרות הדלק, אלא גם ממשלת ישראל: משרד האוצר מעלה את מס הבלו על הדלק פעם נוספת - והפעם ב-23 אגורות לליטר (עלייה של 8.2%). מס הבלו מהווה 43% ממחיר הדלק. העלאה זו מצטרפת לשורה של העלאות מסים עקיפים על ידי ממשלת ישראל.

"במשרד התשתיות הלאומיות ממליצים לערוך השוואות בין המחירים אשר מציעות התחנות השונות ולבחור בתחנה הכדאית ביותר לצרכן", כך נמסר בהודעת המשרד בתגובה לעליית המחירים.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק