ביהמ"ש העליון קבע: דמי הקישוריות יופחתו כמתוכנן

שלוש חברות הסלולר הגישו צו ביניים נגד הפחתת דמי הקישוריות - אך בית המשפט העליון דחה היום את הצו, וקבע כי הם יופחתו כמתוכנן, החל מה-1 בינואר. בראשית השנה הבאה יופחת התשלום ב-8 אגורות

העליון קבע: דמי הקישוריות יופחתו כמתוכנן (חדשות 2)

ניצחון למשרד התקשורת: שופטת בית המשפט העליון, מרים נאור, דחתה היום את בקשותיהן של שלוש חברות הסלולר - סלקום, אורנג' ופלאפון למתן צו ביניים בנושא הפחתת דמי קישוריות, בקשות שהופנו לשר התקשורת ולשר האוצר הוגשו במסגרת בג"ץ.

משמעות הדבר היא שהחל מה-1 בינואר יופחתו תעריפי הקישוריות לשמונה אגורות בלבד. השופטת נאור ציינה כי העותרות מעלות בעתירתן טענות כבדות משקל בין היתר נגד מודל החישוב שמשרד התקשורת נקט בו לחישוב דמי הקישור, לרבות טענות כגון חוסר סמכות וכן פגיעה חוקתית בזכות הקניין ובזכות לשיוויון.

יחד עם זאת, הדגישה השופטת כי ממכתב היועצת המשפטית למשרד התקשורת מה-28 בספטמבר 2010 המסביר, ולו בקווים כלליים, את עמדת המדינה, עולה כי ככלל בפי המדינה תשובות לטענות. כך, למשל, ממכתב זה עולה כי באשר למודל החישוב, ההנחייה המחייבת באירופה מאז שנת 2009 היא לעשות שימוש במודל שמרני עוד פחות מזה בו בחר משרד התקשורת בענייננו. במכתב יש גם התייחסות להיעדר ההדרגה בהפחתת התעריפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק