בדואר מבהירים: לא תשלמו יותר על חבילות קטנות

חשבתם שדיסק ב-20 דולר מ"אמזון" יעלה לכם 50 דולר בעקבות עליית מחירי החבילות מחו"ל? הסירו דאגה מליבכם. חבילות קטנות וקלות משקל לא יצטרכו לעבור דרך המכס ולכן לא תטצרכו לשלם עליהם את התוספת המדוברת

דואר ישראל. אפשר להמשיך לקנות דיסקים אונליין (חדשות 2)

בניגוד לפרסומים בשבוע שעבר, בדואר ישראל מבהירים היום: עליית המחירים על משלוחי חבילות מחו"ל לא כוללת את רוב המשלוחים מהאינטרנט - אפשר להמשיך להזמין בשקט מ"אמזון", "דיל אקסטרים" ו-eBay.

המשלוחים מהאינטרנט, לפי הודעת הדואר, נכללים תחת ההגדרה "שירות צרורות": שירות זול יותר משירות החבילות, במסגרתו לא רושמים את תכולת החבילה על אריזתה ולא מחתימים את הנמען על קבלתה. "בשירות הצרורות ניתן לייבא פריטים במשקל של עד שני ק"ג, או עד חמישה ק"ג כאשר מדובר בדבר דפוס (משקל גבוה יותר מחייב שימוש בשירות החבילות)", נמסר.

חבילות "בשירות הצרורות" לא צריכות לעבור דרך המכס, ולכן מחירן לא ישתנה. עליית המחירים הצפויה עליה דווח בשבוע שעבר תתרחש בעקבות העובדה שמתחילת השנה הקרובה יהיו חייבות כל החבילות המגיעות מחו"ל לישראל לעבור את ביקורת המכס, שם ייבחנו ויוחלט שווי הטובין וכמה מס צריך לשלם עליו.

בשנים האחרונות עבר הטיפול בדואר לחברה פרטית, "דואר ישראל". מעבר החבילות במכס הוא אחד השינויים שחלים בהדרגה, על מנת שהחברה תעמוד בשורה אחת עם חברות השילוח הבינלאומיות הפועלות בישראל, כדוגמת UPS, DHL ופדקס.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק