משרד התקשורת שם סוף להתחייבות ל-3 שנים בהוט וביס

החל בעוד שבועיים חברות הכבלים והלוויין לא יוכלו לכבול את הלקוחות לשלוש שנות התחייבות. בדומה לענף הסלולר, ההתחייבות המרבית תעמוד על שנה וחצי. החדשות הרעות: ההוראה לא תחול באופן רטרואקטיבי

דחו את ביטול קנסות היציאה (חדשות 2)

הסוף להתחייבות של שלוש שנים ל-HOT ול-yes: מועצת הכבלים והלוויין החליטה להגביל את משך תקופת ההתחייבות המרבית לשנה וחצי, ומשרד התקשורת החיל את הנחיית המועצה על סלי השירותים המשולבים (טריפל) הכוללים שרותי טלפונייה, אינטרנט ושידורי טלוויזיה. ההנחיה תיכנס לתוקף בעוד שבועיים, אך לא באופן רטרואקטיבי.

בנוסף, חייבה המועצה את חברות הכבלים והלוויין, ליצור חפיפה בין תקופות ההתחייבות של המנוי לשירותיהן השונים, כך שתוקף תקופת ההתחייבות עבור כל השירותים אשר צרך המנוי, יפקע בו זמנית, במועד אחד.

משמעות הדבר היא שתהיה חפיפה בין תקופת ההתחייבות לתוכן לתקופת ההתחייבות בקשר עם הממיר. אין בכוונת המשרד לערוך שינוי בהסכמי התקשרות שאינם כוללים סל שירותי שידור טלוויזיוני.

ההחלטה לא באה במקרה, אלא בעקבות שורה ארוכה של תלונות ממנויים. נזכיר כי לפני למעלה משנה הוכנסה הנחייה דומה בענף הסלולר, שם נאסר על החברות לכבול את המנויים לחוזה שלוש שנות התחייבות.משתוקקים להתנתק מ-HOT או yes אבל לא רוצים לשלם קנס? אם כן, תאלצו לחכות עוד יותר מחודשיים, עד ה-16 בינואר. ביטול קנסות היציאה במעבר בין ספקי טלוויזיה, שהיה אמרו להיכנס עד דצמבר, נדחה בשימוע שנערך במועצת הכבלים והלוויין.

נדחה ביטול קנסות היציאה

חברות הכבלים והלווין הצליחו לשכנע את המועצה כי הן זקוקות לזמן נוסף בכדי להיערך מבחינה הנדסית לשינוי במערכות הממוחשבות שלהן ובחיובי לקוחות נודדים.

בספטמבר קבעה מועצת הכבלים והלוויין כי HOT ו-yes ישלבו בנספחי המבצעים המוצעים על-ידם למנויים הוראה, לפיה לקוח המבקש להתנתק לפני שהסתיימה תקופת ההתחייבות שלו, ישלם את הסכום הנמוך מן השניים - "קנס יציאה" או יתרת סכום העסקה לה התחייב.

על פי ההצעה שאישרה הממשלה, יוגבל גובה דמי היציאה ממסלול בהתחייבות לעד 10% מממוצע החשבון החודשי של המנוי - כפול מספר החודשים שנותרו לו עד תום תקופת ההסכם, כשיתרת התשלומים עבור רכישת ציוד תמשיך להיגבות כסדרה, ולא בתשלום אחד. החוק ממתין לאישור של ועדת הכלכלה.

תקופת ההתחייבות הוגבלה ל-18 חודשים

משרד התקשורת הודיע היום כי מועצת הכבלים והלוויין, החליטה להגביל את תקופת ההתחייבות של מנויי הכבלים והלוויין לתקופה שלא תעלה על 18 חודשים. בנוסף, חייבה המועצה את HOT ו-yes, ליצור חפיפה בין תקופות ההתחייבות של המנוי לשירותיהן השונים, כך שתוקף תקופת ההתחייבות עבור כל השירותים של הלקוח, יפקעבמועד אחד.

שר התקשורת, משה כחלון אמר כי "זה צעד נוסף בסדרת צעדים שיגבירו את התחרות בענף התקשורת, ישחררו את חסמי מעבר, ויקלו על ציבור הצרכנים".

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק