ביטול קנסות היציאה נדחה לינואר

מושכים את הזמן: yes ו-HOT שכנעו את מועצת הכבלים והלוויין לדחות את ביטול קנסות היציאה לאמצע ינואר. איך? הם הודיעו כי עליהם להיערך מבחינה הנדסית לשינויים במערכות הממוחשבות של החברות. חכו בסבלנות

דחו את ביטול קנסות היציאה (חדשות 2)

משתוקקים להתנתק מ-HOT או yes אבל לא רוצים לשלם קנס? אם כן, תאלצו לחכות עוד יותר מחודשיים, עד ה-16 בינואר. ביטול קנסות היציאה במעבר בין ספקי טלוויזיה, שהיה אמרו להיכנס עד דצמבר, נדחה בשימוע שנערך במועצת הכבלים והלוויין.

חברות הכבלים והלווין הצליחו לשכנע את המועצה כי הן זקוקות לזמן נוסף בכדי להיערך מבחינה הנדסית לשינוי במערכות הממוחשבות שלהן ובחיובי לקוחות נודדים.

בספטמבר קבעה מועצת הכבלים והלוויין כי HOT ו-yes ישלבו בנספחי המבצעים המוצעים על-ידם למנויים הוראה, לפיה לקוח המבקש להתנתק לפני שהסתיימה תקופת ההתחייבות שלו, ישלם את הסכום הנמוך מן השניים - "קנס יציאה" או יתרת סכום העסקה לה התחייב.

על פי ההצעה שאישרה הממשלה, יוגבל גובה דמי היציאה ממסלול בהתחייבות לעד 10% מממוצע החשבון החודשי של המנוי - כפול מספר החודשים שנותרו לו עד תום תקופת ההסכם, כשיתרת התשלומים עבור רכישת ציוד תמשיך להיגבות כסדרה, ולא בתשלום אחד. החוק ממתין לאישור של ועדת הכלכלה.

תקופת ההתחייבות הוגבלה ל-18 חודשים

משרד התקשורת הודיע היום כי מועצת הכבלים והלוויין, החליטה להגביל את תקופת ההתחייבות של מנויי הכבלים והלוויין לתקופה שלא תעלה על 18 חודשים. בנוסף, חייבה המועצה את HOT ו-yes, ליצור חפיפה בין תקופות ההתחייבות של המנוי לשירותיהן השונים, כך שתוקף תקופת ההתחייבות עבור כל השירותים של הלקוח, יפקעבמועד אחד.

שר התקשורת, משה כחלון אמר כי "זה צעד נוסף בסדרת צעדים שיגבירו את התחרות בענף התקשורת, ישחררו את חסמי מעבר, ויקלו על ציבור הצרכנים".

 רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק