מחירי שיא: הסלט יעלה לנו ביוקר

החום הכבד שהורגש ברחבי הקיץ בשבועיים האחרונים הביא את מחירי הירקות בארץ לשיאים חדשים. קילוגרם עגניות יעלה לכם 24 שקלים, וכדי לקבל קילוגרם מלפפונים תשלמו 17 שקלים. התחזית לעתיד אינה מעודדת, ונראה שרמת המחירים הנוכחית תישאר איתנו בחודשים הקרובים. החדשות הטובות הן שלפחות מחירי החסה לא ישתנו. בתאבון

מחירי הירקות שוברים שיאים (חדשות 2)

זהב אדום: מחירי העגבניות שוברים שיאים חדשים, המלפפונים ממשיכים לטפס אף הם - והסלט שלנו מתחיל לעלות ביוקר. הסיבה להתייקרויות הקיצוניות היא גל החום הכבד שהרגשנו בחודשים יולי ואוגוסט.

בסופרמרקטים ובחנויות, העגבניות יעלו לכם 24 שקלים, בשווקים עדיין ניתן למצוא מחירים שפויים טיפה יותר של 17 שקלים. כדי לקנות קילוגרם מלפפונים, תאלצו להיפרד מ-17 שקלים, אולם גם מחירו צפוי להמשיך ולהתייקר. עליית מחירים צפויה גם במחירי הפלפלים והקישואים.

המחסור צפוי להימשך גם בחודשים הקרובים, כך שרמת המחירים הנוכחית צפויה ללוות אותנו עוד זמן רב. המחסור נובע מהחום הכבד, שמנע את הפריית השתילים על ידי הדבורים שלא היו מוכנות להתעופף בטמפרטורות הגבוהות. סיבה נוספת היא העובדה שמרבית החממות נמצאות בבקעת הירדן, שם הגיעו הטמפרטורות בקיץ גם ל-50 מעלות, ולא אפשרו את הבשלת השתילים.

הישראלים, שצורכים כ-2.44 קילוגרם עגבניות בחודש יתקשו להיפרד. התחליפים המוצעים היום הם בעיקר חסה וכוסברה, שישמרו על רמת מחיריהם הנוכחית.