מה מכינים לנו הגינדים במרכז ת"א?

כולם עוסקים בבועת הנדל"ן הישראלית ובמחירי הדירות שמרקיעים שחקים. אבל אם אתם רוצים לראות באמת מהי בועה, סעו למרכז ת"א. שם, איפה שפעם היה השוק הסיטונאי מכינים לנו הגינדים עוד פרויקט יוקרה: 1,800 דירות, קניון, בריכות, פארק, בית ספר ואפילו מוזיאון. והכל במחירי מציאה, למי שיש כסף כמובן

משפחת גינדי עוסקת זה עשרות שנים בעסקי הנדל"ן. על שמה של החברה רשומים עשרות, אם לא מאות פרויקטי נדל"ן מהיוקרתיים והמוכרים ביותר בישראל. הפרויקט הנוכחי של החברה, יהפוך את מה שהיה פעם השוק הסיטונאי בת"א, למתחם של 1,800 דירות יוקרה.

"חוויה של פעם במאה שנים", מגדירים בחברה את הפרויקט הנוכחי, ומי שאחראי עליו הוא מנור גינדי, נצר לשושלת היזמים. את המשפט הזה הם מציינים בכל שיחה שקשורה לפרויקט שישנה את פניה של ת"א, כאשר המטרה היא ברורה - ליצור התנפלות על הדירות, לנפח עוד את בועת הנדל"ן ולהתחיל להחזיר הלוואות לספקים.

דירות במיליון שקלים? לא בת"א

"זו הכלה הכי יפה בעיר", אומר גינדי, ששילם כמיליארד שקלים על עתודת הקרקע הזו. "זה חלום בשבילי, להגיע למקום כזה ולבנות מחדש את הלב של העיר". "יהיה פה בית ספר, מוזיאון, חמש בריכות, תשעה גני ילדים, פארק ענק, יגורו כאן משהו כמו 7,000 תושבים, בערך כמו כל רמת אביב ג'", סיפר בהתרגשות.

לטענה שהמחירים אותם הם דורשים בעבור הדירות הם גבוהים, ולא יאפשרו לזוגות צעירים לרכוש דירה, יש לגינדי תשובה חד משמעית. "אין דירות חדשות וטובות בת"א במחירים של 2.5 מיליוני שקלים, מי שיש לו רק מיליון שקלים צריך להתרחק ממרכז ת"א ולמצוא דירה במקום אחר". ככה זה שגם הניצבת בסרט התדמית לפרויקט רק מפנטזת על רכישת דירה במתחם, שמחירי הדירות בו הם מחירי מציאה - לעשירים בלבד.