ארגוני הנשים נגד הלוח של אגאדיר: "זוועה סקסיסטית"

רשת ההמבורגרים הפופולרית הפיקה לוח שנה שנוי במחלוקת, בו מופיעות כמה ממלצריות הרשת במיטותיהן בתנוחות פרובוקטיביות ולעיתים בלבוש מינימלי. בארגוני זכויות הנשים מאד לא אהבו את ה"רעיון המקורי", וכעת הם קוראים לחרם על הרשת וגם מארגנים הפגנה. אבל ב"אגאדיר" ממשיכים משלהם: "גאים במלצריות"

ארגוני הנשים זועמים בעקבות לוח השנה השנוי במחלוקת שהפיקה רשת המסעדות "אגאדיר": אתמול פורסם כי בלוח השנה שמוציאה הרשת מדי שנה מופיעות הפעם מספר מלצריות שמועסקות במסעדות הרשת, מדגמנות בגדים, לעיתים מינימליים, על מיטות בחדרי השינה שלהן.

"הרשת, המשיקה מדי שנה קלנדר ייחודי לקהל לקוחותיה, בחרה הפעם לצלם את מלצריות הרשת בסביבה הטבעית הקרובה להן ביותר - חדר השינה", נמסר אתמול מהרשת. לוח השנה יוצא, לפי אגאדיר, במהדורה מוגבלת לאספנים, פרי שיתוף-פעולה עם מותג האופנה American Apparel, בצילומים של צלם האופנה דודי חסון. הלוח, לפי הודעת אגאדיר, ניתן במתנה לכל המזמין ארוחה בכל אחד מ-7 סניפי הרשת במהלך ספטמבר.

ומחוץ לרשת, כבר מתעוררת מחאה. דורית אברמוביץ', פעילה בענייני זכויות נשים, מקדמת חרם על רשת ההמבורגרים הפופולרית - וגם הפגנה שאמורה להיערך מול הסניף התל אביבי, בנחלת בנימין פינת קינג ג'ורג', תחת הכותרת: "מוחות ומוחים נגד אגאדיר - כי לא ימשיכו לכבוש אותנו". ההפגנה אמורה להיערך ביום ראשון הקרוב, בשעה 13:00 בצהריים.

תגובת הרשת: "אגאדיר גאה במלצריות שלנו"

גם בפייסבוק קמה קבוצה נגד לוח השנה הבעייתי, הנושאת את אותה הכותרת. אברמוביץ' הגדירה את הצילומים "זוועה סקסיסטית", קראה להחרים את הרשת ואמרה כי "הם לא ירוויחו מכיבושנו".

איתן טרבלוס, בעלי רשת אגאדיר, מסר בתגובה לגלובס: "אגאדיר גאה במלצריות העובדות ונמצאות בחזית העשייה של מסעדות הרשת. צילומי משפחת אגאדיר הנם מסורת רבת שנים כהוקרה לעבודתן המסורה, וזאת במקום להוביל קמפיינים פרסומים על-ידי דוגמניות מקצועיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק