תפתחו את הארנק: מחירי המים שוב עולים

בעקבות מודלים ותחזיות לפיהן צפויה שנת בצורת החליטו ברשות המים להקדים תרופה למכה ולהעלות כבר עכשיו את תעריפי המים. למרות שהחורף מתקרב בצעדי ענק, אנו נאלץ בקרוב לשלם הרבה יותר על צריכת מים שתעבור את הרף שנקבע. בנוסף, צפויים 4 שינויים נוספים במהלך השנה בתעריפי המים בישראל

למרות שהחורף מתקרב אלינו בצעדי ענק, ברשות המים החליטו דווקא עכשיו להעלות את תעריפי המים. לאחר שקראו את התחזיות המצביעות של שנת בצורת, מקדימים ברשות תרופה למכה ומתכננים מודל גבייה חדש שיעלה לצרכנים הרבה יותר כסף.

ברשות המים מתכננים לערוך בשנה הקרובה ארבעה שינויים ועידכונים בחשבונות ובאופן גביית תעריפי המים. בשל הערכות כי השנה הקרובה אינה תהיה גשומה, הולכים ברשות לקבוע רף חדש של צריכת מים, וכל העובר עליו יאלץ לשלם הרבה יותר כסף.

כיום חשבון המים מחולק לשתי רמות - רמת הצריכה הבסיסית, וגביית כסף נוספת מכל החורג ממנה. על פי המודל החדש תיכנס בקרוב לתוקפה רמה נוספת, כך שמי שצורך הרבה מים ישלם הרבה יותר. אותה רמה שלישית היא גבוהה במיוחד ואלו שיגיעו אליה ישלמו 18 שקלים לקוב מים.

בנוסף מבהירים ברשות המים כי למרות העלייה המשמעותית בקנס על צריכת מים מרובה, תוזל רמת הצריכה הבסיסית של המים. עוד הוחלט ברשות המים לצמצם גם באופן דרמטי את כמות המים המוקצית לחקלאות, הכל במטרה לשמור על מאגרי המים של ישראל.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק