כך עובדים נהגי מוניות על תיירים

האם מותר להסיע במונית בתוך העיר ללא מונה? נראה שלנהגי המוניות יש חוקים שונים אם אתה תייר. יצאנו לתל אביב עם מצלמה נסתרת לבדוק כמה עולות נסיעות ממקומות מתויירים למרכז העיר – והתשובות לא מעודדות. כך זה נראה

בשנים האחרונות נוהגים להתפאר כי המאבק במחירים מופקעים ובהטעיות מכוונות של נהגי מוניות עבד, וכיום המצב השתפר פי עשרות מונים. אולי אם אתה ישראלי.

בשבוע שעבר חשפנו כי ברים בתל אביב נוהגים לגבות מחירים מופקעים מתיירים - הפעם יצאנו לבדוק מהי תמונת המצב באשר למוניות. סיבוב קצר כתיירים, עם מצלמה נסתרת ברחובות תל אביב מציבה בפנינו שוב תמונה עגומה.

תעריפים מוגזמים, סכומים בלתי הגיוניים וניצול ציני של ה"אמיצים" שהגיעו לישראל ותורמים רבות לכלכלה. חלקם, כמו שמראות המצלמות, לא חסכו במקוריות ובתירוצים. "המונה לא טוב", ניסה לרמות אחד הנהגים. חשוב להדגיש, כי נסיעה בתוך העיר מותרת עם מונה בלבד. נהג שהמונה שלו התקלקל - לא יכול לעזוב את התחנה, עד אשר יתוקן.

במשרד התחבורה אומרים בתגובה: "נהגי מוניות מחויבים להפעיל מונה בכל נסיעה. כאשר המונה מקולקל או משובש חל איסור על נהג המונית לבצע נסיעות בשכר. נהג מונית ספיישל מחויב לבצע כל נסיעה מתחנת המוצא ליעד בדרך הקצרה ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק