מתי תחזור הבמבה לחצי חינם?

ביקרתם לאחרונה ברשת "חצי חינם" ולא מצאתם כמה וכמה מהמוצרים שחיפשתם? בעקבות סכסוך מסחרי, החליטה הרשת להוריד ממדפיה את כל מותגי אסם והמותגים המופצים על ידי החברה. אסם מצידה מחזירה מלחמה ומציעה את מוצריה בהנחות ברשתות המתחרות. מתי ואיך זה ייגמר? יצאנו לבדוק

הסכסוך בין רשת חצי חינם לחברת אסם לא נרגע. אחרי שבחצי חינם הורידו את כל מוצרי אסם מהמדפים, באסם משיבים אש ומציעים את המוצרים שלהם במחירי מבצע ברשתות המתחרות.

מה יקרה לבמבה על המדפים של חצי חינם? לכאורה זו נשמעת שאלה קטנה, אך למעשה מדובר בסכסוך העסקי הכי רותח של הימים האחרונים. מצד אחד זקי שלום, הבעלים של חצי חינם, ומן הצד השני גזי קפלן, מנכ"ל אסם. הם רבים, והלקוחות של חצי חינם לא רואים את מוצרי אסם על המדפים.

‏יש לציין כי מהמדפים בחצי חינם ירדו כל מותגי אסם לרבות המותגים המופצים על ידי החברה: "טבעול" "סלטי צבר", "תפוגן" ו-"עוף טוב".

איך התחיל הסכסוך?

הסכסוך בין שני הצדדים התפתח סביב פתיחת חנות הענק של חצי חינם בהוד השרון - שנחשבת לסופר הכי גדול שנפתח בארץ. באסם טוענים שחצי חינם דרשו שהם ישתתפו בעלות הקמת החנות, בחצי חינם אומרים "בסך הכל ביקשנו הנחות לקראת הפתיחה", באסם מכחישים.

זה היה האות והמלחמה נפתחה: חצי חינם הורידה את כל מוצרי אסם ומציעה את המוצרים המתחרים בהנחות גדולות. אסם מצידה מציעה את מוצריה בהנחות בחנויות שמתחרות עם חצי חינם - מגה בול ושופרסל דיל.

האם יש סיכוי לגישור?

כל ענף המזון מסתכל בהשתאות על הקרב הזה: האם ייווצר תקדים שבו יוכח שאפשר לנהל רשת שיווק בלי אסם או שחצי חינם יוכיחו שרשת קטנה אחת יכולה להראות מה זה לספק גדול וותיק.

בהתייחס לצעדיה של אסם, זקי שלום, מנכ"ל ומבעלי רשת חצי חינם סיפר ל"גלובס" כי "אסם פרסמו בעיתון שהם עשו כביכול 'כיפה אדומה' לחצי חינם. כל מי שעובדים מסביב לחצי חינם עשו להם מבצעים והורידו להם 20% הנחה. זו הכרזת מלחמה. הוצאתי את כל השילוט של אסם וכרגע החזרה של אסם לא על הפרק. זה ייקח זמן. אם מלחמה - אז מלחמה עד הסוף, ובמלחמה יש גם נפגעים".

אסם, שמגובה בענק הבינלאומי נסטלה, מבטיחה שרווחיה לא ייפגעו. החברה מסרה לחדשות 2 באינטרנט כי "אסם מצטערת על הפגיעה שנגרמה לצרכנים כתוצאה מהצעדים החד צדדיים שנקטה חצי חינם. אסם מאמינה במדיניות מסחרית הוגנת, אך לאחר שחצי חינם הפרה את ההסכם המסחרי לא נותרה ברירה אלא להגיב. לטובת הצרכנים אסם מקווה שחצי חינם תחזור להציע לצרכניה את מוצרי אסם."

מעבר לסכסוך עסקי יש גם ענייני אגו קטנים לא פחות. אחרי ששני הצדדים שלפו את האקדחים הם לא ממהרים לירות יריות נוספות - ערב החג מתקרב. בלי להמר יותר מסתמן כבר מתווה לפתרון - המוצרים יחזרו למדפים עם הנחה מיוחדת לחגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק