סטודנט שתבע קיבל פיצוי על "דואר הזבל": 2,000 שקל

נמאס לכם מההודעות הפרסומיות במייל שלכם? סטודנט מאוניברסיטת תל אביב החליט שנמאס לו לקבל "דואר זבל" בדואר האלקטרוני הפנימי. לאחר שבקשתו להסיר אותו מרשימת התפוצה של ההודעות השיווקיות נותרה ללא מענה, תבע את האוניברסיטה וזכה בפיצוי כספי של 2,000 שקלים

הסוף ל"דואר הזבל" (חדשות 2)

הקורסים שעלו ביוקר לאוניברסיטה: סטודנט שנמאס לו לקבל הודעות על מבצעי קורסים מוזלים במייל הפנימי של אוניברסיטת תל אביב, תבע ויפוצה ב-2,000 שקלים. כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב.

הסטודנט החליט לתבוע את האוניברסיטה לאחר הודעות שקיבל לתיבת הדואר האלקטרוני שלו על קורסים מוזלים באנגלית. למרות בקשתו להסיר אותו מרשימת התפוצה, קיבל הודעה נוספת שמזמינה אותו להירשם לקורס. האוניברסיטה מצדה השיבה לו כבר באותו יום כי היא מסרבת להסיר את שמו מרשימת הנמענים, בטענה שהיא זו שסיפקה לו את תיבת המייל.

בפעם הרביעית שנשלחה הודעה התייאש הסטודנט והגיש תביעה על שליחת הודעות דואר זבל, "אשר שיגורן מנוגד לחוק", לשון התביעה. למרות שהפיצוי הקבוע בחוק עומד על 1,000 שקלים על כל הודעה, הוא דרש פיצוי של 2,000 שקלים על שליחת ההודעות.

בית המשפט הגיע למסקנה כי ההודעות מתאימות להגדרת החוק לפיה ההודעות הן "דבר פרסומת", כלומר "מסר המופץ באופן מסחרי, שמטרתו לעודד רכישת מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת", לשון החוק. בהתאם לכך, נקבע כי האוניברסיטה פעלה בניגוד לחוק ותפצה את הסטודנט ב-2,000 שקלים.