אורנג' בחשבון ללקוח: עבור מר אדון טיפש

מי יצחק אחרון? לקוח שביקש להתנתק מחברת אורנג' גילה להפתעתו בחשבונית האחרונה שקיבל כי הוא מכונה "מר אדון טיפש". לטענתו נציגיה של החברה, שממנה סבל תקלות כבר בעבר, החליטו לנקום בו על עזיבתו בדרך משפילה ומעליבה. "מר אדון טיפש" החליט לתבוע על סך 50 אלף שקלים, ועכשיו נראה מי צוחק אחרון

קשה להתנתק מחברות הסלולר? במקרה של אורנג' זה גם מעליב. לקוח שביקש להתנתק ולעבור לחברה אחרת, זכה לכינוי המביש "מר אדון טיפש" בחשבונית האחרונה שנשלחה לביתו. הוא לא נשאר חייב - ותבע.

לאחר תקלות חוזרות ונשנות במכשיר הסלולרי שלו, סמיר שמחייב בסך הכל ביקש להתנתק מאורנג'. הוא לא תיאר לעצמו את ההשפלה שיספוג בחשבונית שתשלח אליו החברה. בכתב התביעה הוא מציין כי "הכינוי מופיע גם באתר האינטרנט של החברה, כשנכנסים לפרטי החשבון". עוד נכתב כי "ברור כי אין מדובר בטעות דפוס, במקרה חד-פעמי או בתקלה - אלא באופן שבו רשום השם במאגרי החברה".

"שימש כמושא ללעג ולקלס"

שמחייב הגיש לבית משפט השלום בתל-אביב תביעת לשון הרע בסכום של 50 אלף שקל כנגד החברה. בתביעתו הוא טוען כי הכינוי המעליב לו "זכה", היה נקמה בשל החלטתו לנתק את הקו. "התנהלותה של החברה שקופה", הוא טוען. "הרי בחשבונית שנשלחה הופיעו כל הקווים האחרים המשולמים תחת שמו, ורק הקו אותו ביקשתי לנתק הופיע תחת השם "מר אדון טיפש", הוא מוסיף בזעם.

כשפנה שמחייב לשירות הלקוחות בתלונה, השיבה נציגת השירות עימה שוחח כי גורם זר "אלמוני" הוא שנכנס למחשבי החברה וביצע את שיבוש השם, ולא מי מעובדיה. פרקליטו, רון לוונטל, לא קיבל את ההסבר המיסתורי. "הנתבעת אפשרה למי מנציגיה, ברשלנות ובחוצפה, להיכנס לפרטי התובע ו'לנקום' או 'להעניש' אותו על רצונו להתנייד ממנה לחברה סלולארית אחרת, תוך פגיעה מיותרת בשמו והשמתו ללעג בקרב עובדיה ואנשיה", הוא אמר בתגובה למקרה. "מעשה זה מיותר לציין, אינו מעשה ראוי ומכובד לחברה כמו אורנג'", הוא הוסיף.

פרטנר: רק הלקוח יכול לשנות שם

מחברת פרטנר נמסר בתגובה: "התביעה טרם נתקבלה בחברת פרטנר. טרם קבלת התביעה הגיעה לידי פרטנר תלונת הלקוח, ונערכה בדיקה מעמיקה. בדיקה זו העלתה כי מדובר בשינוי שבוצע שלא על-ידי החברה. השינוי נעשה באמצעות שירות ה-self service שאותו מעמידה החברה לנוחות לקוחותיה. השימוש בשירות זה כרוך בתהליך מחמיר של זיהוי הכולל הזנת פרטים על-ידי הלקוח, המצויים בידיו בלבד ואינם מצויים ברשות החברה.

"רק הלקוח עצמו או מי מטעמו שמסר לו את פרטיו הסודיים, והם בלבד, יכולים לבצע את השינוי בשם, כפי שבוצע במקרה זה".

החברה מוסיפה ומסבירה מהו התהליך המתבצע באמצעות ה-self service וכיצד הוא פועל: "שירות באמצעות ה-self service של אורנג' הנו ממשק אינטרנטי המאפשר ללקוחות החברה לשנות פרטים אישיים, כגון שם, שם משפחה, תאריך לידה, להוסיף ולהסיר שירותים וחבילות, לצפות במצב החשבון העדכני ועוד.

"השירות ניתן לשימוש אך ורק על-ידי הזנת שם משתמש וסיסמה הנקבעים על-ידי הלקוח ואמורים להימצא ברשותו בלבד. רישום ראשוני (כפי שבוצע במקרה הנ"ל) מצריך אימות באמצעות הזנת קוד אישי חד-פעמי שנשלח ישירות למכשירו הסלולרי האישי של הלקוח ואליו בלבד".