הלהיט החדש לחגים: טיסות לאומן

היעד הפופולרי עבור ישראלים בראש השנה שמחליף את טורקיה הוא לא יוון, לא קפריסין, גם לא בולגריה, אלא דווקא אומן. 18 אלף נוסעים יטוסו בראש השנה הקרוב לעיר האוקראינית ב-100 טיסות מיוחדות. מדובר בגידול של 30% מהשנה שעברה

מי שתהה מהו היעד הפופולרי ביותר עבור ישראלים בחג ראש השנה הקרוב, יתפלא לשמוע שאת טורקיה לא מחליפות בצמרת יוון, בולגריה או קפריסין - אלא דווקא העיר ברסלב שבאוקראינה.

ברשות שדות התעופה מדווחים היום על היערכות מיוחדת ליציאתם של לא פחות מ-18 אלף חסידים שייסעו לקברו של הצדיק רבי נחמן מברסלב בערב החג כדי לקיים שם את תפילות ראש השנה המסורתיות. ביום השיא לבדו, יום ראשון 6 בספטמבר, ייצאו את הארץ כ-9,000חסידים ב-50 טיסות שונות. 50 טיסות נוספות יצאו במהלך הימים הסמוכים.

טיסות החסידים יבוצעו על ידי שמונה חברות תעופה שונות, בהן שלוש החברות הישראליות (אל על, ארקיע וישראייר) וכן חברות אירופאיות ובהן "אירוסוויט", "אייר יוקריין" ואחרות.

מדוברות נתב"ג נמסר כי השדה נערך למבצע "הרכבת האווירית לאומן" לאחר התייעצויות מיוחדות בנושא עם הרב של נתב"ג, הרב אלמליח. המענה המיוחד לטיסת החסידים יכלול מתחמי רישום יעודיים, בידוק ביטחוני מותאם, הטסה מרוכזת של מזון כשר כמטען נלווה למסע, הכוונה מיוחדת בכל רחבי השדה לאזורי תפילה וכן הקמת משרד תפעול זמני מיוחד לסוכני הנסיעות.