חברת אורנג' עשתה טעות - הלקוחות משלמים

חיוב מסתורי באורנג': לטענת החברה הסלולרית, לקוחותיה נהנו מחבילת גלישה סלולרית בחינם במשך חלק מהשנה שעברה. בעקבות כך, חייבו באורנג' את הלקוחות ב-270 שקלים. החברה בתגובה: יידענו את הלקוחות

לקוחות אורנג'? כדאי שתבדקו את החשבון החודשי שלכם. מנויים רבים של החברה הסלולרית התלוננו כי הם חויבו בצורה חריגה בחשבון. החיוב התבצע תחת סעיף "הנחה שגויה עבור חבילת גלישה סלולרית", כאשר באורנג' פירטו את הנסיבות שבגינן חויבו לקוחותיה בתשלום, נכתב כי מדובר בחיוב בגין הנחה שגויה ממנה נהנו הלקוחות במשך השנה האחרונה.

כאשר בדקה מערכת "תוכנית חיסכון" את העניין עם נציגת החברה, היא מסרה כי מדובר בחיוב גורף על סכום של 270 שקלים, שמעשה בשל טעות מערכת. "זהו משהו שנהניתם ממנו ולא הייתם אמורים לקבל אותו ללא עלות". למרות ההסבר של הנציגה, היא לא ידעה להסביר מתי בדיוק ניתנה ההטבה בחינם ומה היא כללה. כמו כן, הנציגה לא ידעה לענות על השאלה מדוע חברת אורנג' חילקה את החיוב לשלושה תשלומים.

אורנג': הודענו ללקוחות על החיוב

גם במועצה לצרכנות לא השתכנעו מההסברים של החברה הסלולרית. "הדרך שבה אורנג' פעלה במקרה זה מעורר סימני שאלה: משנתגלתה טעות הנזקפת לחובת הצרכן, יש ליידע אותו באופן ברור ובולט תוך מסירת מלוא הפרטים על סוג הטעות, לפי איזה תעריף חויב, משך הטעות וכל פרט אחר הנחוץ לו על מנת לבקר את החשבונות. חיוב באופן מוצנע בלא מסירת מלוא הפרטים אינו ראוי", כך נמסר.

חברת אורנג' מסרה בתגובה לטענות שהועלו: "מדובר בלקוחות אשר קיבלו הודעה מוקדמת בחשבונית חודש מרץ 2010, ולפיה קיבלו זיכוי אשר לא היו זכאים לו".