הסוחרים הטורקים: "ארדואן אידיוט, רוצים את הישראלים בחזרה"

בניגוד לדיווחים בתקשורת הטורקית והצהרות בכירי התיירות הטורקית על גל תיירים מארצות ערב ואירן - השוק באנטליה שומם. הסוחרים שם מתגעגעים לישראלים, בעברית שוטפת, ומגנים את ראש ממשלתם ארדואן: "בכל פעם שהוא מתעטש, נפגע לנו הכיס"

ארדואן. ארכיון (רויטרס)

הסוחרים בשוק באנטליה מתגעגעים מאוד לתייר הישראלי. בניגוד לדיווחים השונים בכמה מכלי התקשורת הטורקית וההצהרות החוזרות ונשנות של בכירים בתיירות הטורקית כי תיירים מארצות ערב ואירן יחליפו את מקומם של הישראלים, השוק באנטליה נראה שומם, התיירים אינם והסוחרים חולמים לראות שוב את הישראלים.

אתמול הוציאה חברת "השטיח המעופף" טיסת שכר מנתב"ג לטורקיה, לראשונה מאז המשט לעזה שבעקבותיו הוציא המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע לטורקיה. אזהרה המסע הוסרה לאחרונה, אך הישראלים לא ממהרים להסתער על אנטליה.

"20 שנה אני עובד עם הישראלים", אמר ל"גלובס" עלי יולקו, סוחר בשוק הטורקי המדבר בעברית שוטפת. "השוק שומם; אין תיירים, חום אימים. כל הסוחרים בשוק מתגעגעים לישראלים, כי למרות שהם מתמקחים הם היו קונים הרבה".

סוחרים אחרים בשוק הצטרפו לדבריו של יולקו ואמרו כי "הישראלים הם לקוחות יותר טובים מהרוסים ומהגרמנים". חלק גדול מהסוחרים דיבר בעברית.

אצל חלק מהסוחרים ניכר הכעס כלפי המדיניות שמוביל ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, אשר הסב לדבריהם נזק כלכלי גדול. "ארדואן אידיוט", אמר אחד הסוחרים. "כל פעם שהוא מתעטש נפגע לנו הכיס. אנו מייחלים לחזרת הישראלים לטורקיה".

גם ראש עיריית אנטליה קורא: "נשמח לראות את הישראלים"

ראש עיריית אנטליה, ד"ר מוסטפה אקאידין, קרא גם הוא אתמול לתיירים הישראלים לשוב למדינה ולהתארח בבתי המלון בעיר התיירות. "היה לנו לעונג גדול לארח ישראלים כל השנים, ואנחנו מצטערים על הירידה במספר התיירים מישראל", אמר ד"ר אקאידין בראיון ל"גלובס". "היחסים בין ישראל וטורקיה חשובים מאוד לכל האזור. אנטליה עיר בטוחה ביותר וכעיר שהכלכלה שלה מבוססת על תיירים - חשובה לנו התיירות מישראל".

"גם אם יש בעיות בין הממשלות, היחסים בין הקהילות נשארים טובים", אומר אקיידין. "ישראל וטורקיה הן שתיהן מדינות חזקות מבחינה כלכלית, וטורקיה היא המדינה המוסלמית-דמוקרטית הגדולה והבטוחה ביותר. לכן, יש לשמר את היחסים בין שתי המדינות".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק