סוחר טורקי: "אין תחליף לישראלים"

סופו של החרם? בין עשרות הערבים הישראלים שהיו על טיסת השכר לאנטליה, ישבה גם משפחת חדד מנהריה. ההורים וילדיהם היו הראשונים ששברו את החרם על טורקיה, ומנכ"ל חברת "השטיח המעופף" טוען שהם לא יהיו האחרונים. במקביל נשמעים קולות של אנשי עסקים בטורקיה שקוראים לישראלים לחזור ומציגים הפסדים גדולים בעקבות החרם

חוזרים לקלאב מד? (רויטרס)

הבוקר טיסת השכר הראשונה מישראל לעיר הנופש הטורקית אנטליה ועליה משפחה יהודית אחת. ומנגד מתגעגעים אנשי העסקים הטורקיים לישראלים ומצהירים "אף שוק לא יכול להחליף את הישראלים"

הנוסעים על הטיסה שארגנה חברת "השטיח המעופף" היו ברובם ערבים ישראלים. אבל ביניהם ישבה גם משפחת חדד מנהריה, המשפחה היהודית הראשונה ש"שברה" את החרם על התיירות הטורקית. "הפוליטיקה לא מעניינת אותנו - דווקא היום נראה לנו הרבה יותר בטוח בטורקיה", טען אבי המשפחה בועז חדד.

זוג ההורים ושני ילדיהם המתבגרים לא התרגשו מהמעמד. לדבריהם, כלל לא מטריד אותם שאין נוסעים יהודים נוספים על המטוס ומסתבר שהם לגמרי לא לבד. "בשבועות האחרונים שינה יותר היענות של נוסעים יהודים לחזור ליעדים האהובים", מספר מנכ"ל השטיח המעופף איל קשדן. "אנחנו אנשי עסקים וכל עוד יהיה ביקוש - נמשיך למכור את היעד", הוסיף קשדן.

"אף שוק לא יכול להחליף את הישראלים"

כבר בשבוע שעבר יצאו מנמל התעופה בן-גוריון טיסות שכר לטורקיה, כשעל כל מטוס היו עשרה אנשים בלבד. אנשי מקצוע צופים שהמספרים האלו רק יתגברו ככל שהזמן יעבור והמתיחות בין המדינות תשכח.

אנשי עסקים רבים בטורקיה מביעים אכזבה מהירידה בתיירות הישראלית. "בעקבות החרם נאלצתי לפטר כמחצית מהעובדים", מצהיר מנהל חברת התיירות הטורקית "כלנית טורס" אחמד בקר. "תשובת הממשל היא שההתנהלות מכתבת על ידי הממשל באנקרה", מוסיף בקר.

"אני לא מבין למה הישראלים לא באים, המפגינים לא מייצגים את טורקיה, הם פנאטים", הוא מסביר. "באנטליה אין בעיות ביטחון. אתמול הייתי בשוק הסוחרים והם סיפרו לי עד כמה הם מתגעגעים לתייר הישראלי", מוסיף בקר.

האם משפחת חדד הם הסנונית הראשונה? הסוחרים באנטליה בהחלט מקווים שכן.