מתקשרים לחו"ל? השיחות מהסלולרי יוזלו בעשרות אחוזים

בשורות טובות לכל מי שמתגעגע לסבתא בפינלנד: החל מהיום נשלם לספק השיחות לחו"ל בלבד במקום פעמיים. שר האוצר שטייניץ: "מדובר בהנחה של עשרות אחוזים בתשלומים"

עכשיו זול יותר להתקשר לסבתא בפינלנד (חדשות 2)

זה הזמן לחדש קשרים עם הדודים מחו"ל: משרד התקשורת הודיע בצהריים על הוזלה משמעותית בתשלום על שיחות לחו"ל ממכשירי הסלולר. באישור השר משה כחלון ובהסכמת שר האוצר יובל שטייניץ, החל מהיום, הלקוח ישלם לספק השיחות לחו"ל בלבד, כפי שנהוג מקו נייח, ולא ישלם פעמיים - לספק השיחות לחו"ל ולמפעיל הסלולרי.

"מדובר במהלך שיכול להביא בצידו הנחה משמעותית של עשרות אחוזים בתשלומי הצרכנים על שיחות לחו"ל", אמר השר שטייניץ. "בחודשים האחרונים מתקיים שיתוף פעולה פורה מאד בין משרדי האוצר והתקשורת במגוון רחב של תחומים, שבסופו של דבר מובילים להוזלת תעריפים בכל אחד מתחומי התקשורת".

כיום צרכן המבצע שיחות בינלאומיות באמצעות טלפון נייד משלם פעמיים - עבור שיחה באמצעות טלפון נייד, בתעריף פנים רשתי של ספק הסלולר, ועבור השיחה הבינלאומית. לעומת זאת, כאשר אותה שיחה מבוצעת באמצעות טלפון נייח, מחויב הצרכן על ידי חברת השיחות הבינלאומיות עבור שיחה אחת בלבד לפי תעריף השיחות הבינלאומיות, והיא מעבירה לחברת הטלפון הנייח תעריף עבור העברת השיחה.

השוואה בין עלות השיחות מהנייד לעלות שיחה מהטלפון הקווי

כתוצאה מכך, מסביר משרד התקשורת, פער המחירים בין שיחה באמצעות טלפון נייד ושיחה באמצעות טלפון נייח בשיחות הבינלאומיות גבוה משמעותית מזה שבשיחות המקומיות, וגם מחיר שיחה בינלאומית באמצעות טלפון נייד גבוה משמעותית מזה של שיחה מטלפון נייח.

כמו כן מסביר המשרד כי ההבדלים בשיטת התעריפים משקפים הבדלים בפירוש הניתן למהות היחסים בין המפעילים הסלולריים והבינלאומיים. המלצת ועדת גרונאו לעניין שינוי מבנה התעריפים בשיחה לחו"ל שמקורה ברשת סלולרית הציעה לשנות מתכונת זו ולהשוותה למתכונת של שיחה מטלפון נייח לחו"ל.

בנוסף, הוצע כי ספק השיחות לחו"ל לא יהיה רשאי להעלות את מחיר ההתקשרות הבינלאומית למנוי המתקשר מרשת סלולרית, מעל למחיר ההתקשרות לאותו היעד מרשת נייחת, בתוספת ההפרש שבין דמי קישור הגומלין לרשת סלולרית לבין דמי קישור הגומלין לרשת נייחת בשעות שפל. שר התקשורת כחלון החליט ליישם את המלצת הוועדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק