סולחים? התיירים הישראלים חוזרים להתעניין בטורקיה

מתברר שאנחנו עם סלחן או אחד כזה עם זיכרון קצר, משום שברגע שהתפרסמה ההודעה על ביטול אזהרת המסע לטורקיה, הטלפונים בסוכנויות הנסיעות לא הפסיקו לצלצל. כנראה שהגעגועים לבופה באנטליה חזקים מאיתנו ועכשיו חלק מחברות התיירות דוחפות לחידוש הטיסות כבר בחודש אוגוסט

עד כמה גדול כושר האיפוק של הישראלים? בעקבות ביטול אזהרת המסע לטורקיה שהטיל המטה ללוחמה בטרור, מגיעות כעת פניות לסוכנויות הנסיעות מישראלים המבקשים לחזור ולנפוש במדינה. חלק מחברות התיירות דורשות כבר עכשיו להחזיר את הטיסות לאנטליה. 

לאחר שבוטלו הטיסות, הדילים והנופשונים לטורקיה בעקבות המשבר בין המדינות ואירועי משט המחאה לעזה חוזרים הישראלים להתעניין בחופשות בטורקיה. מתברר כי המחירים האטרקטיבים והקרבה לישראל עושים את שלהם וממשיכים למשוך מתעניינים.

בנוסף, מסבירים גורמים בטורקיה כי אנשי התיירות במדינה מתגעגעים מאוד לישראלים. לדבריהם, למרות הטענות כי נופשים מוסלמים ממלאים את המלונות חשוב לזכור כי חודש הרמדאן מגיע בקרוב מה שיעצור את גל המבקרים ממדינות ערב.

אך על-פי הערכות יעבור עוד זמן מה עד שכמות התיירים הישראלים שפקדו בעבר את המדינה ישובו. גם סוכנויות הנסיעות שכבר מצאו יעדים חדשים בהם איי יוון וקפריסין יעדיפו לא "להיתקע" עם חבילות אליהן התחייבו מראש ולכן לא ימהרו לשווק נופשים לטורקיה.