פותחים את הלב: האהבה הראשונה שלכם

מאור מתבייש להגיד: "אני אוהב אותך", לאוריה שכבר חולמת על קבר משותף יש פרפרים ועדיה לא סולחת לבן זוגה שעזב אותה באמצעות מכתב לאחר חברות של שנתיים. צפו ב-3 מתוך 150 הסיפורים האינטימיים של צעירים שנחשפו במסגרת פרויקט "אהבה ראשונה" של סלקום

מי מאיתנו לא זוכר את האהבה הראשונה שלו? ההתרגשות, המבוכה, רגעי האושר הקטנים וגם האכזבות ושברון הלב.

במסגרת פרויקט דוקומנטרי-אינטראקטיבי מבית "סלקום מדיה", חשפו 150 צעירים ישראלים את סיפוריהם האינטימיים לעיני המצלמה: אהבות ראשונות, אהבות נכזבות, נאמנות, יחסים אסורים, בגידות וכל אותם נושאים המעסיקים את המתבגר הממוצע.

במשך חודשים ארוכים אספו האחים וצמד היוצרים הדוקומנטאריים תומר וברק הימן סיפורי אהבה רבים של צעירים וצעירות ממקומות שונים ברחבי הארץ. הסיפורים המפתיעים שמצאו יצרו פסיפס אנושי מגוון, שחשף לא רק תפיסות מעניינות של המושג אהבה, אלא גם את עולמם הפנימי המיוחד של אותם נערים ונערות.

באחד הסיפורים מתוודה מאור, נער בן 16.5 מבית שמש, כי הוא מאוהב עשור בחברת כיתה ולא אוזר את האומץ להתוודות. "כל יום בלילה, אמרתי לעצמי: 'זהו, מחר אתה הולך להגיד לה..מול כל הכיתה ולא איכפת לך מי יודע ומה יגידו", הוא משתף.

נערה אחרת, עדיה בת ה-16 מנתניה, נזכרת בכאב איך בן זוגה עזב אותה באמצעות מכתב לאחר חברות של שנתיים ומתקשה לסלוח: "הוא השאיר טלפון - אבל לא התקשרתי". אוריה מרמלה, שטרם סיימה תיכון, כבר חולמת על חתונה, ילדים - ואף מפנטזת על הרבה מעבר. "אני רוצה קבר לידו", היא מפתיעה.

"הסיפורים", כך אומרים בסלקום, "מצליחים לגעת ולרגש בכל מי שחווה אהבה, יוצרים תמונה מרתקת על חיי האהבה בגיל העשרה המורכב והרגשי ביותר ונוגעים בנוסף בשאלות מורכבות של דת, אמונה, גזענות, יחסי הורים-ילדים ועוד". לצורך הפעילות נבנה אתר הכולל ממשק לפייסבוק ומאפשר לצעירים לשתף את חבריהם בסיפורים האהובים עליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק