סלקום נלחמת בהורדת תעריפי הסלולר

משרד התקשורת במתקפה על חברות הסלולר וסלקום תוקפת חזרה: יו"ר סלקום כינס מסיבת עיתונאים, בה תקף את משרד התקשורת בטענה שהוא מעוניין לפרק את שוק הסלולר. משרד התקשורת שמנסה לעודד תחרות בשוק, מתכנן שורה של צעדים מגבילים לחברות הסלולריות

שוק הסלולר: תחרות הוגנת? (חדשות 2)

יו"ר סלקום עמי אראל הגיע היום למסיבת עיתונאים שערך ותקף את צעדי משרד התקשורת שמטרתם לעודד תחרותיות בשוק הסלולר. לטענת אראל, מדובר בצעדים קיצוניים ומופרזים בעוצמתם שיערערו את היציבות של חברות הסלולר הקיימות וביניהן סלקום.

אראל ניסה לסתור את הטענה לפיה אין תחרות בשוק הסלולר והציג נתונים המראים כי המחירים שמשלמים אזרחי ישראל עבור שירותי הסלולר, הנם נמוכים בהשוואה לנתונים במדינות אחרות בעולם.

"הממוצע באירופה היום הוא 35 אגורות כשהמדינה הכי נמוכה היא שוודיה עם דמי קישוריות של 17 אגורות - מישהו חושב שמערכת יכולה לעכל דבר כזה? הפחתה ל-אגורות?" שאל והוסיף, כי "בשום תחום לא זכורה לי הורדה של 84% במכה".

סלקום תשתתף השבוע בשימוע שעורך משרד התקשורת במטרה להוריד את דמי הקישוריות. החברה טוענת שהורדת דמי הקישוריות בשילוב צעדים נוספים שמשרד התקשורת מתכוון לבצע - כמו הסרת קנסות יציאה מתוכנית והכנסת מתחרים נוספים לשוק, עלולים לערער את יציבותה הפיננסית של החברה ולגרום לירידה באיכות שירותיה.

לאחרונה סלקום שחררה הערכות שלפיהם הצעדים המתוכננים על ידי משרד התקשורת יפחיתו את רווחיה הפרטיים מ-1.3 מיליארד ל-900 מיליון שקל בלבד.