טרנד ציני: מוצרי גלעד שליט

הסיפור הכלכלי מאחורי המאבק: המטה לשחרור שליט נתקל בשלל מוצרים הזויים שנמכרים במסווה של תרומה למאבק, כשבפועל כל הרווחים נשארים אצל היזמים שמעוניינים לגזור קופון. מסוכריות על מקל ועד תחתיות לבקבוקי בירה בדמות שליט. ליבמן בתגובה: "זה לא קשור אלינו, זה נורא ואיום"

ניצול ציני של המאבק (חדשות 2)

מתברר כי יש בהחלט מי שמזהה במאמצי החזרתו של החייל החטוף גלעד שליט הזדמנות לגזור קופון ציני להכעיס, כפי שמדווח אתר גלובס. "היו גורמים שביצעו התרמה כביכול בשם העמותה, בעיקר בצומת עזריאלי בתל-אביב ובצומת ביל"ו ברחובות", מספר אמיר גור-לביא, מראשי מטה המאבק ומנכ"ל בית הבד זיתא מקבוצת ויסוצקי. "הם פעלו כמקבצי נדבות עבור העמותה לכאורה, וכמובן שהתרומות לא הגיעו אלינו".

ישנם גם כאלה שמנסים להרוויח מחטיפת שליט אפילו בלי להציע למטה שיתופי-פעולה: באינטרנט ניתן למצוא אתרים המשווקים "מתנות גלעד שליט": טי-שירטים עם הסלוגן "FREE GILAD" ב-23 פאונד וסטיקרים של "העם עם גלעד" ב-4 פאונדים.

"בין אם אתם רוצים טי-שירטים, סטיקרים או פוסטרים של גלעד שליט, לנו יש אוסף גדול של מתנות לבחור מתוכו!", נכתב באחד האתרים. ושמשון ליבמן, ראש מטה המאבק, מבהיר: "זה לא קשור אלינו. זה פשוט נורא ואיום".

היו גם פאבים שחשבו להדפיס את פניו של שליט על התחתיות של משקאות האלכוהול שהם מגישים למבלים, ואחת מיצרניות החלב הציעה לשים את תמונתו של שליט על קרטוני החלב שלה, בסגנון תמונות הנעדרים המופיעות על קרטוני החלב בארצות-הברית.

"החשש שלי הוא", מסכם ליבמן, "שייחצה הגבול הדק ויהיה ניצול של המותג שנקרא 'גלעד שליט' - שהוא מותג שאפשר היום למכור איתו גרביים. לכן, בכל מיני דברים שקשורים למכירה אנחנו לא מתעסקים. לא רצינו לראות את גלעד על כוס קפה ולא על ריחן ששמים על הראי של האוטו. אני לא רוצה ליפול למקום הזה".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

סקר חדשות 2: רוב גדול בעד צעדת שליט

שטייניץ: לא נשחרר את שליט בגלל צעדה

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש