המכונית החשמלית בדרך לישראל

בקרוב נוכל לוותר על הדלק? אחרי שחתם על צו הפיקוח החדש, צפוי מחר משרד התחבורה לאשר את חברת "בטר פלייס" כיבואן הרשמי של רכב חשמלי לישראל. בתחילה ייובא רק דגם אחד ועד סוף שנת 2011 צפויה החברה לפעול באופן מלא. שר התחבורה בירך על ההחלטה

הכינו את המטענים: משרד התחבורה צפוי לאשר מחר את חברת "בטר פלייס" של שי אגסי כיבואן הרכב החשמלי הראשון בישראל, כך עולה מהודעת המשרד. הרכב הראשון שהחברה צפויה לייבא יהיה מסוג רנו Fluence ZE.

"'בטר פלייס' היא החברה הראשונה בישראל שתקבל אישור לייבא רכב לישראל ואני משוכנע כי בעקבותיה חברות נוספות ייבאו מותגים נוספים לישראל", הדגיש שר התחבורה ישראל כץ.

בשלב הראשון תייבא "בטר פלייס" עשרות כלי רכב חשמליים לצורך ניסוי ובחינה. במשרד התחבורה טענו כי כל כלי הרכב יעמדו בדרישות המחמירות של התקן האירופאי. כלי הרכב צפויים לעשות שימוש במערכות הטעינה והתשתיות הקיימות במספר אתרים ברחבי הארץ. בסוף 2011 יחל הייבוא השוטף לישראל.

הצו החדש על מצרכים ושירותים, במסגרתו יותר ל"בטר פלייס" לייבא את המכונית החשמלית, כולל גם הקלות שונות במתן אישורים ליבואנים חדשים שיבקשו להיכנס לענף יבוא הרכב.

שר התחבורה הוסיף כי מדינת ישראל תורמת תרומה חשובה לפיתוח ולייצור כלי רכב חשמליים. לדברי כץ, גיבש לאחרונה משרד התחבורה את דרישות התקינה ליבוא רכב חשמלי לישראל ויזם את הקמת הוועדה בנושא במכון התקנים הישראלים.