יש תמורה? אגרת הטלוויזיה צפויה להתייקר

על פי תכנית משרד האוצר תתייקר אגרת הטלוויזיה בשנתיים הקרובות ב-10% בכל שנה. לאחר מכן יופחת התשלום ב-38% באופן הדרגתי לאורך 22 שנה. המטרה: לממן את הרפורמה ברשות השידור

האוצר מבקש: להעלות את האגרה בשנתיים הקרובות (חדשות 2)

משרד האוצר מבקש להעלות את אגרת הטלוויזיה בשנתיים הקרובות ב-10% בכל שנה. לאחר מכן מתכננים באוצר להפחית את התשלום ב-38%, באופן הדרגתי לאורך 22 שנה. המטרה: לממן את הרפורמה ברשות השידור.

על פי המבנה שניסח האוצר וישולב בחוק ההסדרים, תעלה האגרה בשנים 2011-2012 ב-10% בכל אחת מהשנים. כך, תוך שנתיים האגרה תגיע לכ-410 שקל לבית-אב, לפני הטבות שונות. זאת על מנת לממן את הרפורמה ברשות השידור.

לאחר מכן, בשנת 2013 תופחת האגרה ב-10%, ובשנת 2014 היא תופחת שוב ב-8%. בין השנים 2015 ל-2035 תופחת האגרה ב-1% בכל שנה - כלומר ב-20% במשך 20 שנה.

מהלך זה של האוצר ממשיך לייחס לאגרה חשיבות כמקור מימון משמעותי לרשות השידור - זאת בניגוד לחוק הקיים היום המבקש הורדה מקסימלית של האגרה, ב-5% מדי שנה.

תשלומי האגרה יצטרפו ל-700 מיליון השקלים שאמורים לממן את הרפורמה ובעיקר את הסכמי הפרישה של 700 מעובדי רשות השידור. כסף זה אמור להגיע מקופת האוצר ומהבנקים.

באוצר הדגישו לא אחת בדיונים סגורים כי אם לא ייחתם חוק רשות השידור, המקבע את הניתוק של הרשות מהדרג הפוליטי - לא יהיה סיכוי להבראתה המלאה של הרשות. עם זאת, לפי שעה הממשלה אינה תומכת בחוק במתכונתו הנוכחית.

במשרדו של אייל גבאי, מנכ"ל ראש הממשלה האמון על רשות השידור מטעם נתניהו, אומרים כי הם ממשיכים בניסוח מחודש של החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק