ישראלים מאיימים: חרם על איקאה ו-H&M

מתברר כי ישנם רבים בארץ שאינם מתכוונים להגיב בשתיקה לחרם עובדי הנמלים השוודי על ישראל. יוזמה חדשה באינטרנט קוראת לישראלים להתאחד ולהחרים למשך שלושה ימים את הרשתות השוודיות הגדולות המוכרות בישראל, H&M ואיקאה. "הגיע הזמן להצביע ברגליים - לפגוע בהם בחזרה", אומרים המארגנים

חרם על הרשתות השבדיות בישראל? (חדשות 2)

‎‎האם הישראלים ישיבו מלחמה לשוודיה? יוזמה חדשה שתופסת תאוצה בימים האחרונים קוראת להחרים את הרשתות השוודיות הגדולות בישראל - איקאה ו-H&M. זאת בתגובה לחרם על פריקת סחורות ישראליות בנמלי שוודיה.

גיוס המשתתפים לחרם הישראלי מתרחש בעיקר דרך האינטרנט. מייל שעובר בתפוצת שרשרת ומספר קבוצות גדולות בפייסבוק מנסים לקבל תמיכה רחבה ככל האפשר, כל זאת כדי להוציא לפועל את מרד הצרכנים הגדול.

"הלוואי שהיינו לומדים משהו מהאירופאים והאמריקאים - לעשות חרם!", כותבים חלק מיוזמי המהלך. "בזמן שאנחנו חוגגים לאיקאה יום הולדת תשע ומעדיפים סחורות שבדיות, הכריזה שוודיה על תשעה ימי חרם (כנגד תשעת ההרוגים 'החפים מפשע' שנהרגו במשט) על פריקת סחורות ישראליות בנמליה".

"לפגוע בהם בחזרה"

אותם דברים מתייחסים לחרם איגוד הנמלים השוודי שעוד מתקיים בין התאריכים ה-15 וה-24 ביוני. עובדי הנמל מסרבים לפרוק סחורות ישראליות במחאה על פעולת ההשתלטות על המשט לעזה. הארגון אף קרא לאיגודים נוספים בשבדיה להצטרף להחרמת סחורות המגיעות מישראל.

"ידוע כי הסניפים הישראליים של איקאה הם בין הגדולים בעולם והרווחיים ביותר ברשת", נכתב עוד בקריאה לחרם, "הגיע הזמן להצביע ברגליים - לפגוע בהם בחזרה". בשולי הדברים מצוין כי הסחורה של ‏H&M‏ השוודית מיוצרת בחלקה בטורקיה.

את חרם הצרכנים קוראים המארגנים ליישם למשך שלושה ימים בשבוע הבא - כנגד שלושת החיילים שנפצעו במהלך המשט: מה-30 ביוני ועד ה-2 ביולי, בימים רביעי עד שישי.