מרד שוכרי דירות בי-ם. בקרוב בת"א?

זה כבר ידוע שכדי לשכור דירה במקומות מסוימים בארץ צריך הרבה מאוד כסף, כעת כל מי שאינו צאצא של רוטשילד באזור שכונת נחלאות מתאגד לראשונה למרד בבעלי הדירות. "בעלי הדירות משכירים דירות שנראות כמו מאורות עכברים במחירים מופקעים", טוענת אחת ממארגנות המרד

תושבי שכונת נחלאות בירושלים החליטו שגורלם לא יהיה זהה לזה של משכירי הדירות התל אביבים. לאחרונה קמה יוזמה חדשה בשכונה - להתאחד ולהיאבק בבעלי הדירות שרק מעלים את מחירי שכר הדירה.

"אנחנו עושים מה שאנחנו יכולים", מספרת אחת ממארגני המאבק שושי גרינפלד ומוסיפה: "אם לא נעשה כלום אז בטוח ששום דבר לא יקרה". הצעירים תושבי השכונה מציפים בשבועות האחרונים את עמודי הרחוב באזור בשלטי מחאה על המחירים המופקעים ולא מותירים פרסום נדל"ני אחד ללא גרפיטי מתריס על גבו.

רוצים לקבל עדכון אם מחירי הדירות ירדו? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתברר שהביקוש ההולך וגובר בקרב צעירים לגור בשכונה המתחדשת רק מעורר את תאבונם של בעלי הדירות. "הבעיה היא שאנשים מלכתחילה בונים את ההכנסה שלהם על סטודנטים שמשכורתם נמוכה מאוד". גרינפלד מסבירה כי "בעלי הדירות משכירים דירות שנראות כמו מאורות עכברים במחירים מופקעים".

יש הטוענים כי המאבק בין שוכרי הדירות למשכירים הפך לאלים יחסית לאחר כרוזים רבים שנתלו ברחבי האזור ושלטי נדל"ן הושחתו. אבל לטענת השוכרים האגרסיביות והלחץ מגיע רק מצד בעלי הדירות.