חרם? הישראלים ממשיכים לשתות קפה טורקי

פרשת המשט הטורקי שגרם להסתבכות ישראלית בלב ים גרר לא מעט תגובות ועצומות מצד ישראלים שקראו להחרים את טורקיה. עשרות מפגינים הניפו שלטים הקוראים להחרים מוצרים שקשורים לשלטונו של ארדואן, אך מסתבר שהצהרות לחוד ומעשים לחוד: הישראלים עדיין ממשיכים לשתות קפה טורקי כאילו אין משבר

אם שותים לא מחרימים (חדשות 2)

אם שותים לא מחרימים: המשבר המדיני עם הטורקים בעקבות המשט גרר לא מעט תגובות מצד ישראלים שקראו להחרים מוצרים שקשורים לטורקיה. בין ההצהרות שנשמעו בהפגנות נגד שלטונו של ארדואן, נשמעו קריאות כמו לא לנפוש בטורקיה ולהפסיק לשתות טורקי.

אז נראה שהישראלים אכן ינפשו באתרים אחרים, אבל במה שקשור לקפה הטורקי - הוא ממשיך לככב במטבח הישראלי. בניסיון לברר האם הייתה ירידה במכירות של המוצר מאז תחילת המשבר, פנינו לרשתות השיווק המובילות כדי לברר האם הישראלים מצביעים בספל.

הרשתות "שופרסל" ו"הריבוע הכחול" דיווחו כי המתיחות ביחסים עם טורקיה לא השפיעו על מכירות הקפה הטורקי. גם חברת "עלית", שמייצרת את הקפה, דיווחה שאין שינוי בביקושים. "מדובר במוצר ישראלי, המיוצר במפעלי החברה בארץ עם עובדים ישראלים, החל משנות ה-60 המוקדמות", מסרו בחברת עלית. "מקור פולי הקפה המשמשים לטחינה הינו ממגוון מדינות המגדלות פולים, כגון: מדינות דרום אמריקה, אפריקה, ודרום מזרח אסיה. שמו של המוצר "קפה טורקי עלית" מקורו בשיטת הטחינה העתיקה שהומצאה ע"י הטורקים והגיעה לארץ ישראל לפני מאות שנים".

ישראל החליטה להפסיק את הטיסות לטורקיה

ענף התיירות דווקא עבר שינוי בעקבות המשבר עם הטורקים. בעקבות המצב המתוח בין המדינות והביקוש שירד כמעט לאפס, חברות התעופה החליטו לפני כשבוע להפסיק את הטיסות ליעדי הנופש בטורקיה. יש לציין שב-20 השנים האחרונות הייתה אנטליה היעד המבוקש ביותר לחופשות, מה שיאלץ את הישראלים למצוא לעצמם עיירת נופש אחרת, לפחות לקיץ הקרוב.

בעקבות ביטול האפשרות לטוס לאנטליה בקיץ, מעריכים בסוכנויות הנסיעות כי המחירים לאתרי נופש אחרים במזרח התיכון יעלו בכ-10%. נכון לעכשיו, שבוע נופש באי היווני כרתים יעלה 900 דולרים לאדם, מחיר דומה ישלם אדם שרוצה לנפוש ברודוס. בקפריסין צפויה עלייה דרמטית במחירי החבילות, שיגיעו למחיר מקסימום של 1,300 דולרים לחבילת נופש.

הנקודה המעודדת היא שהישראלים צפויים לזנוח את החופשות בחו"ל ולבחור לקחת את המשפחה לנופש באילת. גם המלונאים בעיר הדרומית צופים כי התפוסה במלונות תהיה גבוהה בהרבה מהשנה שעברה, והמחירים בהתאם. כמו כן, מבצעים שהיו נהוגים בעבר כמו למשל ילד שני חינם, או לילה בחינם לא יוצעו השנה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשט לעזה: סיקור נרחב

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות