מיום ראשון: אין טיסות לנופש באנטליה

הישראלים אומרים שלום לטורקיה. לראשונה מזה 20 שנים לא יסעו הקיץ נופשים ישראלים לאנטליה, לאחר שחברות הנסיעות החליטו לבטל את הטיסות וחבילות הנופש לטורקיה בשל חוסר ביקוש. התוצאה: מחירי החבילות לאתרי נופש אחרים באגן הים התיכון יעלו בצורה משמעותית, כך גם באילת

משבר התיירות עם טורקיה הגיע לשיא: בעקבות המצב המתוח בין המדינות והביקוש שירד כמעט לאפס, החליטו חברות התעופה להפסיק את הטיסות ליעדי הנופש בטורקיה. יש לציין שב-20 השנים האחרונות הייתה אנטליה היעד המבוקש ביותר לחופשות, מה שיאלץ את הישראלים למצוא לעצמם עיירת נופש אחרת, לפחות לקיץ הקרוב.

בעקבות ביטול האפשרות לטוס לאנטליה בקיץ, מעריכים בסוכנויות הנסיעות כי המחירים לאתרי נופש אחרים במזרח התיכון יעלו בכ-10%. נכון לעכשיו, שבוע נופש באי היווני כרתים יעלה 900 דולרים לאדם, מחיר דומה ישלם אדם שרוצה לנפוש ברודוס. בקפריסין צפויה עלייה דרמטית במחירי החבילות, שיגיעו למחיר מקסימום של 1,300 דולרים לחבילת נופש.

הנקודה המעודדת היא שהישראלים צפויים לזנוח את החופשות בחו"ל ולבחור לקחת את המשפחה לנופש באילת. גם המלונאים בעיר הדרומית צופים כי התפוסה במלונות תהיה גבוהה בהרבה מהשנה שעברה, והמחירים בהתאם. כמו כן, מבצעים שהיו נהוגים בעבר כמו למשל ילד שני חינם, או לילה בחינם לא יוצעו השנה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשט לעזה: סיקור נרחב

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות