גל ביטולי חופשות ישראלים לטורקיה

המשבר המחריף מול טורקיה נותן את אותותיו גם בתחום התיירות. סוכני הנסיעות מדווחים על גל ביטולי חופשות במדינה ובאוניית הנופש "מג'יק 1" החליטו שלא לעגון בנמלי טורקיה בשבועות הקרובים

במקביל לאזהרת המסע שפרסם המטה ללוחמה בטרור, מדווחים משרדי הנסיעות על גל ביטולי חופשות של ישראלים בטורקיה - על רקע המתיחות הגוברת בין שתי המדינות.

לדברי אורי אלון, מנכ"ל סוכנות הנסיעות המקוונת גוליבר, החל משעות הבוקר ישנן פניות רבות של נוסעים המבקשים לברר פרטים או לבטל את החופשות שהזמינו.

"טורקיה ממילא לא נחשבת כיום ליעד מרכזי, אולם אלה שכן הזמינו בהחלט מפגינים חשש", מספר אלון. "חלק מהאנשים מבקשים לשנות את יעד הנסיעה, ואנחנו מוצאים להם יעד חלופי. במקרים אחרים אנחנו פונים לסיטונאים ומבקשים לבטל, ובדרך-כלל ישנה נטייה מצידם להתגמש".

במקביל מדווחים תיירים ישראליים השוהים בטורקיה כי סוכנויות הנסיעות יצרו עמם קשר וביקשו מהם שלא לצאת מבתי-המלון ולהמתין להנחיות נוספות.

הרימו עוגן

מוקדם יותר הבוקר הנחה משרד התחבורה את אוניית הנופש "מג'יק 1" שעשתה דרכה לאלניה, כשעל סיפונה כ-850 תיירים, לשנות את מסלולה ולעגון ברודוס במקום בנמלי טורקיה.

"הנופשים קיבלו את ההודעה בהבנה מוחלטת ולא הביעו תרעומת", סיפר עודד פורטיס, מנכ"ל "מג'יק 1". בחברה הוסיפו כי ההחלטה שלא לעגון בטורקיה תישאר בתוקף לפחות בשלושת השבועות הקרובים. "ביטחון הנוסעים הוא נר לרגלינו", הסביר פורטיס.

המשט לעזה: סיקור נרחב

התקרית הימית: שאלות ותשובות

איום מטורקיה: יהיו תוצאות חמורות

ה"משט למען עזה" יצא לדרך

מגעים חשאים בין ישראל לבין טורקיה בנושא המשט

בישראל ממשיכים להיערך לקראת הגעת המשט

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק