הידעתם? גם לקרם הגנה יש תוקף

ימי הקיץ, ימי השמש שאנחנו מצויים בהם, החזירו אותנו אל מדף מסנני הקרינה ומקדמי ההגנה החיוניים כל כך. הבעיה היא שתאריכי התפוגה המוטבעים על מסנני הקרינה אינם ברורים, ומצריכים בירור עם מוקד השירות

כל הזמן אומרים לנו להשתמש בקרם הגנה, אבל דבר אחד לא אמרו לנו: גם להגנה יש תאריך תפוגה. אחרי שהתאריך הזה פג, הקרמים הללו פשוט כבר לא יעילים וגם אם נימרח בהם - פשוט לא נקבל באמצעותם הגנה מן השמש. בנוסף, אנחנו מסתכנים באלרגיות ופריחות - משום שהקרם פשוט מקולקל.

עוד לא הצטרפתם ל"חדשות 2" בפייסבוק?

במקום תאריך תום התוקף של הקרם, פשוט מופיע מספר סידורי המורכב גם ממילים באנגלית - ממנו לא ניתן להבין שום דבר. אפילו שיחת הטלפון עם המוקדנית לא סייעה לנו להבין במה בדיוק מדובר.

משרד הבריאות: "מדובר בתקנות אירופאיות"

פנינו למשרד הבריאות בבקשה לתגובה, וזו לשונה: "משרד הבריאות אימץ את התקנות האירופאיות בנושא תאריכי תפוגה על תמרוקים. לפי ההוראות כל המוצרים יסומנו בצורה של קופסא פתוחה ועליה יצוין מספר החודשים שהתכשיר עדיין טוב לשימוש לאחר פתיחתו".

מהמועצה לצרכנות נמסר בתגובה: "אנו דורשים שהיצרנים יציינו על המוצר את תאריך התפוגה, על מנת שהצרכן יוכל לשקול בעצמו אם הוא מעוניין לרכוש מוצר. אם הוא יוצר לפני שנתיים - אז הצרכן יוכל גם לסרב לרכוש אותו".