האם בקרוב נקבל החזר כספי מלא מחנויות?

הצעת חוק חדשה עתידה להביא לסוף עידן הזיכויים בחנויות. על פי היוזמה, חנויות יחויבו להעניק לקונה החזר כספי מלא אם יחזיר את המוצר שרכש תוך 30 יום. בנוסף יוכל הקונה לקבל זיכוי ללא הגבלה של זמן. בשל תמיכה רחבה של חברי הכנסת קיימת הערכה שהחוק יתקבל בקרוב

בשורה טובה לחובבי הקניות: הצעת חוק חדשה שמתגבשת בימים אלו תחייב חנויות להעניק לקונים החזר כספי מלא אם יחזירו את רכישתם. על פי ההערכות, קיים סיכוי טוב לאישור החוק, שיביא לסופם של הזיכויים המוגבלים בזמן.

ב"ידיעות אחרונות" דווח כי חברי כנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית מצטרפים למאמץ לאשר את החקיקה החדשה. מטרתם היא לאמץ את המודל האמריקני, לפיו הקונה יוכל לקבל החזר באשראי או במזומן בתוך 30 יום מרגע הקנייה.

חשוב להזכיר כי רק לפני חמש שנים נכשל חוק דומה שהתקבל בכנסת, בעקבות עמימות בניסוחו. אבל הפעם, טוענים רבים, קיימת הסכמה רחבה על החוק, שבמידה ויאושר יכנס מיד לתוקף.

על פי הצעת החוק המתגבשת, הקונה יהיה זכאי לקבל החזר מלא במזומן במידה ששילם במזומן, ויזוכה באשראי אם רכש את המוצר באמצעות כרטיס האשראי. בנוסף יוכל הלקוח לקבל זיכוי כספי לחנות במידה ויחפוץ שלא יהיה מוגבל בזמן.