האם השיחות בסלולרי יוזלו בקרוב?

חשבון הסלולר צפוי להצטמצם בכמה עשרות שקלים: דמי הקישוריות – הסכום שאנו משלמים על השיחות שלא באותה הרשת, צפויים לרדת דרמטית תוך חודשים ספורים

אף אחד לא אוהב לפתוח את חשבון הסלולר החודשי ולראות שם את השורה התחתונה. המהלך החדש אולי לא יחסל את החשבון אבל יכווץ אותו קצת. משרד התקשורת מודיע היום על הפחתה דרמטית בדמי הקישוריות - אותו סכום נחבא שכולנו משלמים כשאנחנו מתקשרים בין טלפון קווי למכשיר נייד או מרשת סלולרית אחת לאחרת.

תעריף הקישוריות היום הוא 25 אגורות לדקה. אחרי ההפחתה הצפויה הוא ירד ל 4.14 אגורות לדקה. בעוד 4 שנים הוא ירד אפילו יותר ל- 2.57 אגורות לדקה. בחישוב גס חשבון טלפון סלולרי של כ-400 שקלים עשוי להצטמצם ב-70 עד 120 שקל וחשבון הטלפון הקווי בשיעור חד אף יותר. בסך הכול צפויים משלמי החשבונות בישראל לחסוך 800 מיליון שקל מידי שנה.

חברות הסלולר בינתיים שומרות על שתיקה ויש להן 30 יום להגיב אבל גם אם לא יצליחו לבטל את רוע הגזירה, הן צפויות להעלות את המחירים ולמצוא פטנטים חדשים כדי להבטיח שנמשיך לסדר להן רווחי עתק. המהלך הזה נועד לסייע למתחרים חדשים להיכנס לשוק הסללולר ולהוציא את השליטה מידי פלאפון סלקום ופרטנר. רק כשזה יקרה, יוכלו המחירים שכולנו משלמים, לרדת באופן משמעותי.