רוצים לדעת כמה עולה הדירה של השכן?

כמה צריך לעלות בית? לשאלה הזו אין אף פעם תשובה מדויקת, אבל האינטרנט מספק מעכשיו תשובה גם לסוגייה הזו: בכמה נמכרה דירה סמוכה, מהי גודל המשכנתא והאם הדירה משועבדת? כל זאת תוכלו לראות באתר חדש שמגלה לנו את כל מה שרשות המסים ניסתה להסתיר. מעתה האינטרנט יעשה בשבילנו הכל, חוץ מלתת הנחה

תמיד התעניינתם כמה עולה הדירה של השכן וכמה מהמשכורת שלו מועברת לתשלום המשכנתא? מעתה תוכלו לדעת.

מידע שאפשר היה עד כה למצוא רק ברשות המסים עלה באחרונה לאינטרנט, ובעזרתו יכול מתווך הנדל"ן שלומי אבוחצירא להשוות בין שווי הדירה הוא מנסה לשווק, לבין מחירים בהן נמכרו דירות דומות ברחבי הארץ. המידע החדש שמופיע באתר מראה את מחיר העסקאות שנעשו, שמות הבעלים, הגודל של הדירה לפי רישומי הטאבו ואפילו אפשרות לדעת האם הדירה משועבדת למדינה או לבנקים.

באתר האינטרנט החדש תוכלו למצוא פרטים מעט יותר עסיסיים. כמו למשל הידיעה הרכילותית על הבית הירושלמי היקר ביותר שנמכר השנה, שוויו 37 מיליוני שקלים והוא נמצא ברחוב אוליפמן. עוד ניתן ללמוד מהאתר כי הרחוב היקר ביותר הוא רחוב גלי תכלת שנמצא בהרצליה פיתוח. השנה נמכרו שטחים ברחוב בשווי כולל של 196 מיליוני שקלים, כאשר רק לפני שבעה חודשים נמכר שם שטח בשווי של 82 מיליוני שקלים.

אך למרות שהמידע נגיש לכל, יש כאן התנגשות ברורה בין זכות הציבור לחופש המידע לבין צנעת הפרט. באתר מוצגים פרטים פיקנטיים שנגישים לעיני כל, ובעתיד הבטיחו שהמערכת עוד תשתכלל. האם תוכלו למצוא דירה בקלות? לא בטוח, אבל לפחות תדעו כמה היא שווה.