מדינת ת"א: זינוק חד במכירת הדירות

מהנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לססטיסטיקה עולה דבר אחד: הישראלים רוצים לגור באזור המרכז - ובעיקר בת"א. אחת מכל ארבע דירות חדשות שנמכרו בחודש מרס בישראל נבנתה בת"א, מה שגורם גם לעלייה במלאי הדירות החדשות שנבנות באזור חיוג 03

גם אתם רוצים לעבור לגור במדינת ת"א? (חדשות 2)

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום נתונים על שוק הדירות למכירה בישראל. מהנתונים עולה כי הביקוש לדירות חדשות ממשיך לרדת זה החודש השני ברציפות, אך מאידך נרשמת עלייה במכירת הדירות החדשות - בעיקר באזור ת"א.

עוד עולה מהנתונים כי 1,652 דירות חדשות נמכרו בישראל בחודש מרס, לעומת 1,546 דירות בפברואר, וכי מרבית הדירות החדשות שנמכרו, ומרבית מלאי הדירות החדשות שזמין למכירה, נמצאות באזור המרכז בכלל ות"א בפרט. אחת מכל ארבע עסקאות שנסגרו - נעשתה בתחומי העיר ללא הפסקה.

את אפקט "מדינת תל אביב", ניתן למדוד גם מתוך מלאי הדירות החדשות הזמין למכירה. 28% מהדירות הללו נמצאות בת"א, לעומת 14% בירושלים ורק 3% בצפון. יש לציין כי בחודש מרס נרשמה עלייה במלאי הדירות בירושלים ובמחוז הצפון בלבד. גם הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון באה היטב לידי ביטוי בדוח: מלאי הדירות החדשות ביו"ש עמד על 46 דירות בלבד במארס, לעומת 72 דירות בפברואר ו-132 דירות באוגוסט האחרון.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דוח: מחירי השכירות בירידה

איפה אפשר לקנות בית במחיר סביר?