הצצה: 10 הבתים הכי יקרים שנקנו השנה בישראל

מה הן עסקאות הנדל"ן היקרות ביותר שבוצעו בארץ בשנה האחרונה? מאגר של רשות המסים חושף את הסכומים והמקומות שבהם הכי יקר לקנות בית

בשנה האחרונה נדמה היה שענף הנדל"ן שובר כל שיא אפשרי ולא מפסיק להתפתח. עם פתיחת מאגר המידע הממשלתי, ניתנת לנו כעת אפשרות להציץ לעשרת העסקאות היקרות ביותר בישראל ב-2009 - כאלו בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.

את ראש הרשימה כובשת וילה שמסתתרת מאחורי גדר ברחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח - מקום שזוכה לנוכחות מרשימה ביותר בדירוג. איל הנדל"ן בוריס קוזינץ ורעייתו הלנה שילמו עבורה 82 מיליון שקלים למיכאל קאופמן, לשעבר מנכ"ל אלקטל ישראל.

במקום השני נמצא בית נוסף בהרצליה פיתוח, הפעם ברחוב האשל. המחיר עבור שני הדונמים - 58.3 מיליון שקלים. מקום אחד מתחתיו ברשימה נמצא נכס נדל"ני נוסף ברחוב גלי התכלת היוקרתי. המוכרת היא ז'קלין הרציקוביץ', אמו של יבואן סוני בישראל לוני הרציקוביץ'. הרוכש: האוליגרך ליאוניד נבזלין, תמורת 53 מיליון שקלים.

ממש לא רחוק משם, ברחוב הנשיא יצחק, נמכרה הווילה של יצחק והוגט בעד 41.4 מיליון שקל. גם שני הבתים הבאים ברשימה, כמה מפתיע, הם בהרצליה פיתוח. ברחוב חבצלת השרון נמכר ע"י דיסקונט נאמנות תמורת כ-36 מיליון שקלים לויאצסלב מירילשוילי. ברחוב קפלן נמכר על ידי זוג היהלומנים בלה ואריה ריגר לעו"ד אמיר חן תמורת ‎‏26.4 מיליון שקלים.

סוף סוף יוצאים מהרצליה פיתוח ועוברים לרחוב דן ביישוב כוכב יאיר, שם נמכר בית הבנוי על חלקה של כ-700 מ"ר בעד 23.7 מיליון שקלים. ושוב חוזרים לעיר שמככבת ברשימה.

20 מיליון שקלים קיבל הקבלן עזרא חקשורי תמורת הבית שמכר בהרצליה לרבקה ומיכאל פאולו לוי, לשעבר יו"ר אל - על. ואיך אפשר בלי המגדלים של ת"א? כמעט 20 מיליון שקלים שולמו עבור דירה במגדלי אקירוב ברחוב פנקס. מדובר אם כן בעסקאות יד שנייה שדווחו רשות המסים. אל תטעו - במגדלים הלוהטים והחדשים מבוצעות עסקאות אפילו יקרות יותר. 

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק