קנס של 180 אלף שקל ל-HOT ו-yes

מועצת הכבלים והלוויין הודיעה כי כל אחת מהחברות תשלם קנס בגובה של 90 אלף שקל, זאת עקב עלייה בכמות התלונות מלקוחות שחויבו בתשלום דמי מנוי בשנתיים האחרונות אף שהודיעו כי הם מעוניינים להתנתק מהחברה

משלמות את המחיר (גלובס)

ניסיונות ההתנתקות הכושלים מחברות הכבלים והלוויין מתורגמות לקנס כספי: HOT ו-yes ישלמו קנס של 180 אלף שקל בעקבות פגיעה בזכויות הצרכנים.

מועצת הכבלים והלוויין הודיעה כי כל חברה תשלם קנס בגובה של 90 אלף שקל, זאת בעקבות עלייה בכמות התלונות מלקוחות שחויבו בתשלום דמי מנוי בשנתיים האחרונות, על אף שהודיעו כי הם מעוניינים להתנתק מהחברה. הקנס ניתן גם בגין איחור בהשבת הכסף ללקוחות שלא נותקו במועד.

על-פי תנאי הרישיון של HOT ו-yes, הן אמורות לנתק את הצרכנים המבקשים לעשות כן בתוך 3 ימים מיום הודעה בכתב על רצון להתנתק ולהפסיק את החיוב במועד הניתוק. למרות זאת, בשנתיים האחרונות חל גידול בתלונות שהתקבלו במועצה מצרכנים אשר חויבו בתשלום דמי מנוי גם לאחר שהתקבלה אצל החברות הודעת הניתוק.

באשר לסכומים שנגבו ביתר, הרי שאלה מוחזרים לצרכנים שהתנתקו לאחר פרקי זמן ממושכים, וזאת למרות שיש להשיבם לאלתר.

התלונות שהתקבלו בעניין זה במועצה לשידורי כבלים ולוויין טופלו כך שהצרכנים שהתנתקו קיבלו החזרים כספיים מלאים, בעקבות התערבות מנהלת תחום ההגנה על הצרכן במועצה, גב' מירב שטרוסברג-אלקבץ.

רק בשבוע שעבר הוגשה תובענה ייצוגית נגד חברת HOT בטענה כי היא אינה מאפשרת ללקוחותיה להתנתק משירותי הטלוויזיה הרב-ערוצית אותם היא מספקת - מתעלמת מהודעות הביטול וההתנתקות, ממשיכה בחיוב הלקוחות ואינה משיבה את חיובי היתר.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק