רוצו לשכור דירה - המחירים בירידה

בדיקה שערך המגזין "דה-מרקר" קובעת כי מחירי הדירות להשכרה ירדו בשלושת החודשים הראשונים של 2010. ההסבר: עליית הריבית גורמת למחירי הדירות להשקעה ולרכישה להיות גבוהים ולא אטרקטיבים. למרות הירידה, מומחה לשיווק נדל"ן מצנן את ההתלהבות: "את הנתונים על ירידה יצטרכו לבחון בתום חודשי הקיץ, בהם המחירים עולים"

סקירה שביצע המגזין "דה-מרקר" בשלושה אתרי אינטרנט, קובעת כי בשלושת החודשים הראשונים של שנת 2010 ישנה ירידה במחירי הדירות להשכרה. הירידה נובעת בעיקר בשל מעליית הריבית במשק, שמקשה על משקיעים לרכוש דירות מכיוון שמחירי המשכתנאות כבר לא אטרקטיבים. למרות הנתונים על הירידה במחירי השכרת הדירה, מחירי רכישת הדירות עדיין נשארו גבוהים למדי.

בחודשים ינואר-מרץ השנה, ירדו מחירי הדירות בת"א בשיעור משמעותי. דירת חמישה חדרים שהושכרה בסכום של 8,200 שקלים בשנת 2008, תושכר היום במחיר של 6,600 שקלים בממוצע. גם בחיפה נרשמה ירידה של כעשרה אחוזים במחיר דירת ארבעה חדרים שהועמדה להשכרה, ובירושלים ירדו מחירי הדירות להשכרה בכשלושה אחוזים.

עמיר שאלתיאל, מומחה לשיווק נדל"ן, מסביר את הירידה במחירי השכירות. "שוק השכרת הדירות הוא שוק עונתי, והחודשים הראשונים של השנה אלה חודשים יחסית חלשים. העלייה המשמעותית במחירי הדירות צפויה לקראת הקיץ, חודשים בהם משפחות עוברות דירה לקראת שנת הלימודים וכך גם סטודנטים, שווה לבדוק את הנתונים בעוד כמה שבועות".