צפו ב-10 הבתים היקרים ביותר בישראל

מי מתגורר באחוזות ענק על קו החוף? למי יש מגרשי טניס פרטיים בחצר האחורית? ומי מעדיף דווקא מקלט אטומי במרתף? המגזין דה מרקר מפרסם את דירוג עשרת הבתים היקרים והמפוארים בישראל שלא היו מביישים גם את אחוזות הפאר בחו"ל

מתברר שגם כאן אצלנו יש לא מעט בתים בשווי עשרות מיליוני דולרים שיכולים להתחרות באחוזות הפאר של כוכבי הוליווד ועשירי העולם - ואפילו בכבוד.

בראש רשימת הבתים היקרים בארץ ניצב ביתו של זכי רכיב שרכש לאחרונה את השליטה בעיתון מעריב ומתגורר בווילה הממוקמת ברחוב היוקרתי גלי תכלת שבהרצליה פיתוח, הנחשב לרחוב היקר במדינה. את הבית רכש רכיב מאיש העסקים האוסטרי מרטין שלאף לפני חמש שנים תמורת 25 מיליון דולר בלבד. מאז זינק שוויו ל-40 מיליון דולרים.

תמורת הסכום הזה מקבלים מרתף יינות, אולם קולנוע פרטי, בריכת מי מלח מיוחדת ומעלית פנימית היישר אל חוף הים שלמרגלות הצוק. גם במקרה של מלחמה עם אירן, רכיב יוכל לישון בשקט במקלט האטומי שבמרתף.

כמה קילומטרים צפונה משם ביישוב היוקרתי ארסוף תמצאו את הווילה של יו"ר החברה לישראל, עידן עופר שמוערכת גם היא בכ-40 מיליון דולרים. הבית ממוקם על צוק הצופה לים ותוכלו למצוא בו חדר קולנוע, בריכת מי מלח, פטיו עצום ואת אחד האוספים הגדולים בעולם של קקטוסים נדירים.

בריכה בחצר, מפלים במסדרון

מעט מזרחה, במושב בני ציון נמצאת האחוזה של שרי אריסון המשתרעת על 30 דונמים ומוערכת בהתאם ב-30 מיליון דולרים. כאן אמנם אין חוף ים צמוד אבל יש בריכת שחייה גדולה, ספא, חדר כושר משוכלל וג'קוזי גדול במיוחד. בין אגף המגורים לאגף האירוח מפריד מעבר שקוף, שעליו גולשים בנחת מי מפלים מלאכותיים הזורמים אל בריכות הנוי שבחצר.

ביתו של עופר נמרודי הממוקם בסביון מכונה "הבין הלבן הישראלי" והוא גם הבית הגדול ברשימה: אלפיים מטרים רבועים של שטח בנוי על מגרש של 37 דונמים הכוללים מגרשי טניס וכדורסל צמודים, ספא רחב ידיים וכמובן קולנוע ומרתף יין פרטיים. תמורת כל אלה תיאלצו להיפרד מ-30 מיליון דולר לפחות.

הבית האחרון ברשימה הוא ביתו של ארקדי גאידמק שניצב בראש גבעה מוריקה בקיסריה 200 מטרים מקו החוף וממתין לשובו של בעליו ממוסקבה. בנוסף לפינוקים המתחייבים תוכלו למצוא כאן גם חמאם רטוב וחמאם יבש. וכשהדיירים רוצים לבקש כוס סוכר הם יכולים לחצות את הכביש אל השכן ממול ראש הממשלה בנימין נתניהו.