ביבי חוסך בזמן - הציבור משלם

בפעם השנייה בתוך פחות מחודש בוחר נתניהו לטוס לארה"ב במטוס של חברת אל-על, מבלי לבצע הליך מסודר של מכרז. ההחלטה התקבלה למרות שחברת ארקיע הציעה מחיר נמוך בכחצי מיליון שקלים מאשר אל-על. משרד רה"מ: "אל-על היא היחידה שטסה ללא חניית ביניים לארה"ב"

חשבון מעופף: ראש הממשלה בנימין נתניהו יטוס בפעם השנייה בתוך חודש לוושינגטון, הפעם כדי לקחת חלק בוועידת הגרעין העולמית שבה ישתתף גם הנשיא האמריקני ברק אובמה. גם הפעם בחר נתניהו לטוס ליעדו עם חברת אל-על מבלי שפורסם מכרז לבחירת חברת תעופה שתוביל את רה"מ ופמלייתו. כתוצאה מכך תרוויח חברת התעופה כמיליון דולר.

מה שחשוב לציין בנוגע לטיסה הנוכחית, היא העובדה שחברת התעופה "ארקיע" הציעה להטיס את פמליית ראש הממשלה לוושינגטון במחיר נמוך ב-50%, צעד שהיה חוסך לקופת המדינה כחצי מיליון דולרים. במשרדו של נתניהו הסבירו כי ההחלטה לטוס עם אל-על נובעת מהעובדה שהמטוס של "ארקיע" עוצר לחניית תדלוק באירופה, מה שמעכב את זמן הנחיתה ב-45 דקות.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נוהל טיסות ראש הממשלה לפגישות מדיניות בחו"ל לא השתנה והוא זהה לזה שהיה נהוג במשרד ראש הממשלה בעבר. על פי הנחיות גורמי הביטחון, ראש ממשלת ישראל טס לחו"ל אך ורק בחברות תעופה ישראליות. את ההתקשרות עם חברות התעופה מבצעת חברת נסיעות, שנבחרה במכרז וכפופה לחשב הכללי במשרד האוצר".