תחזית: כמה תעלה דירה בשנה הבאה?

מתחזית ה"דה-מרקר" עולה כי בכל הארץ צופים ירידת מחירים, זאת לאחר עלייה במחירי הנדל"ן בשנים האחרונות. בתל אביב המחירים יתייצבו, ביד אליהו יעלו, וכמה תעלה דירה בחיפה, ירושלים ובאר שבע?

האם החגיגה של מחירי הנדל"ן עומדת בפני סיום? לפי תחזיתו של המגזין דה-מרקר התשובה היא כן. קבלנים ומשקיעים מכל רחבי הארץ סיפרו כי היקפי העסקאות אמורים להצטמצם במידה משמעותית עד לסוף השנה, ובשכונות שמיועדות להשקעה ולא לרכישה פרטית המחירים אמורים לרדת.

הסקירה התמקדה בארבע הערים הגדולות: תל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע. בתל אביב הייתה בשנים האחרונות עלייה מתמדת של מחירים בעקבות ההיצע הנמוך והביקוש הגבוה, אך נראה כי לפחות בשכונות הצפוניות של העיר הגיעו המחירים למקסימום האפשרי. עם זאת, עולה מהתחזית כי בשכונת יד אליהו וביפו ישנה התעניינות גוברת של משקיעים שבוודאי תביא לעליית מחירים באזורים אלו.

הקמת עיר הבה"דים תמשיך את הפריחה בנגב?

גם בבאר שבע, שזכתה בשנים האחרונות לפריחה נדל"נית ולעלייה במחירי הדירות בה, ייעצרו מחירי הדירות. למרות הקמת עיר הבה"דים של צה"ל בנגב, שיעור האבטלה הגבוה שישנו בעיר מרתיע כנראה את הציבור מלהעתיק את מקום מגוריו לבירת הנגב. בחיפה צופים הקבלנים בלימת מחירים ואף ירידה מסוימת בחלק מהשכונות. הסיבות העיקריות: שיעור אבטלה יחסית גבוה בעיר והקושי להגיע מהשכונות שעל הכרמל לכביש החוף.

בירושלים התחזית מתחלקת לשניים. המומחים צופים בלימת עליות במחיריהן של דירות היוקרה. לעומתם, המחירים של דירות בשווי של עד מיליון וחצי שקלים צפויים לעלות, זאת בעקבות הביקוש הגבוה לדירות בעיר הבירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק