היישובים שהכי כדאי לקנות בהם בית

איפה הייתם רוצים לגור? רובנו חולמים על בית יפה בישוב איכותי עם חינוך טוב לילדים – אבל לא יכולים להרשות לעצמם. פרויקט מיוחד סוקר את עשרת היישובים המוצלחים בארץ, שמספקים גם איכות חיים וגם בתים במחירים סבירים. קבלו הצצה

אחת השאלות המרכזיות שמעסיקות משפחות רבות ברחבי הארץ היא איפה כדאי לגדל ילדים? באיזה יישוב נוכל להעניק להם חינוך ראוי ותחושת ביטחון? המגזין דה מארקר יפרסם מחר את רשימת עשרת היישובים שהכי כדאי לקנות בהם בית, וחלקם במחירים יחסית נמוכים.

הבדיקה, שחישבה 14 פרמטרים, בהם אחוזי זכאות לבגרות, אחוז התושבים שמשתכרים שכר מינימום, השכר הממוצע באותם יישובים ואחוז התושבים שלומדים באוניברסיטאות ובמכללות. הבדיקה העלתה שאיכות החיים בגוש דן נמוכה יחסית לפריפריה, כאשר רק שניים מהיישובים שנחשבים בין עשרת הטובים בארץ, סביון וכפר שמריהו, נמצאים באזור המרכז.

זול יחסית בצפון - יותר יקר בנגב

היישוב מטולה שנמצא על גבול הלבנון, זוכה לציון הגבוה - 8. היישוב תואר כמקום פסטורלי, עם מערכת חינוך נהדרת, נוף מרשים ובתי אבן עתיקים שמעטרים את רחובות היישוב. חשוב לציין כי גם התיירות במקום פורחת בשל השקט היחסי ששורר בגבול עם לבנון מאז סיומה של מלחמת לבנון השנייה. מי שחפץ לקנות שטח במקום, יוכל לרכוש 700 מ"ר תמורת סכום של 540,000 שקלים, מחיר זול יחסית לבתים באזור גוש דן.

גם שני יישובים מהנגב נכנסו לרשימה: עומר ולהבים. בעומר מציעים לתושבים את פארק ההייטק היחידי מסוגו בנגב, בתי ספר ברמה גבוהה ואפילו אולם קולנוע. מי שירצה לקנות דירה באחד מהיישובים היוקרתיים בנגב, ישלם סכום גבוה יותר מאשר בצפון: יותר ממיליון וחצי שקלים.