בקרוב: אווטר אצלכם בסלון בטלוויזיה 3D

התלהבתם מאווטר? בקרוב תוכלו לראות אירועי ספורט ובידור מובילים ברחבי העולם בתלת מימד, זאת בהנחה שתרכשו את המסכים החדשים. מנכ"ל יורוקום דיגיטל ישראל לא מסתיר את ההתרגשות מהמלך החדש ואמר, "זה כמו המעבר מטלוויזית שחור לבן לטלוויזיה המשדרת בצבע"

אם הסרט אווטר נתן לכם סיבה חדשה ללכת לקולנוע, כנראה שמעתה הקניות שלכם בסופר יכללו הרבה פופקורן וגם משקפי תלת מימד, מכיוון שטלוויזיות מסוג זה יגיעו בקרוב לכל בית בישראל.

מוטי אלמליח, מנכ"ל יורוקום דיגיטל ישראל, אומר כי ככל הנראה יהיה מדובר בלהיט של ממש. "תוך שנה וחצי לא יהיה בית בישראל בלי מסך תלת מימד". דבריו של אלמליח מקבלים תמיכה משמעותית מאחד המומחים הגדולים לטכנולוגיית התלת מימד, מפיק הסרט אווטר, ג'ון לנדאו. "אני חושב שבכל הנוגע לטלוויזיות ולתלת מימד, אפשר לדמות את זה לביצה ותרנגולת. אבל להערכתי בקרוב מאוד אנחנו נראה ספורט והופעות בתלת מימד על מסך הטלוויזיה שלנו", אומר לנדאו.

פנסוניק וסמסונג יחלו בחודשים הקרובים לשווק טלוויזיות תלת מימד בגודל של 46-55 אינץ', אבל נכון לעכשיו אנחנו לא נוכל ליהנות מהטכנולוגיה החדישה, ועד שאמצעי התקשורת יחלו לצלם, לערוך ולשדר בתלת מימד, ייאלצו הבימאים מהוליווד לעבוד קשה כדי להחזיר אותנו שוב לאולמות הקולנוע.

אלמליח ממשיך לשבח את הטכנולוגיה החדישה. "טלוויזיות התלת מימד יהיו בדיוק כמו מכשירי הטלפון הסלולרי. אנשים לא האמינו מה הסלולר יעשה לחיים שלנו. היום אנחנו לא זזים ובקושי זזים בלי מכשיר". אלמליח החזיר אותנו גם כמה עשורים אחורה, לימים שבהם המושג אנטי מחיקון, נחשב לשיא הקדמה. "אני משווה את הקפיצה הטכנולוגית לתלת מימד להתקדמות משחור לבן לטלוויזיה בצבעים".

חשוב להדגיש כי מחירה של טלוויזיה תלת מימד תעלה פי שלושה יותר ממחירה של טלוויזיה רגילה, אבל לדבריו של ג'ון לנדאו, אין ספק שיהיה זה שדרוג משמעותי לחיינו. "זה יחדור למכשירים ניידים, למחשבים, כי אנחנו רואים בתלת מימד את החיים שלנו, ואין סיבה שאת הבידור שלנו לא נראה באותה צורה".