הבהלה לנדל"ן בת"א: 350 דירות נמכרו תוך יום

7,800 איש מתחרים על 480 דירות בפרוייקט "מגדלי ארלוזרוב" בתל אביב, וכבר ביום הראשון נמכרו כמעט כל הדירות. כשהמחיר נוח יחסית – נראה שלרוכשים קל יותר להחליט, גם אם הדירות יהיו מוכנות רק בעוד 5 שנים

עד כמה מצוקת הדיור גדולה בתל אביב היה אפשר להבין בכנס של קבוצות הרכישה של מגדלי ארלוזרוב. ככה זה כשבמרכז תל אביב יש פתאום פרויקט יוקרה של דירות שלושה חדרים שנמכרים תמורת 1.3 מיליון שקלים ודירות ארבעה חדרים בתמורה ל-1.9 מיליון שקלים.

נציגי הפרויקט התקשו להאמין לחוזים שנחטפו כמו לחמניות טריות. נוצר מצב שאנשים בקושי הקדישו זמן למחשבה ורצו עם הצ'ק, כמו ציפורה סיני לדוגמה, שרכשה היום שלוש דירות. "רכשתי אותן לשלושת הבנים תמורת 7 מיליון שקלים", סיפרה בשמחה.

הדילמה אינה פשוטה: מצד אחד אין הרבה דירות ושווה למהר כי הכל נחטף והמחיר יעלה, מצד שני השקעה חשובה כל כך של מיליונים צריכה להישקל היטב. אבל כשאין זמן כל הקלפים נטרפים. לפני שלושה שבועות הודיעו בקבותצ "אור סיטי" ו"חג'ג'" על מכירת שני המגדלים לזוגות צעירים, ומרכזיות הטלפון קרסו.

"נרשמו לקרוב ל-7,800 איש", סיפרה ענבל אור, מנכ"ל "אור סיטי נדל"ן,. "מי שלא הגיע לצערי לא יספיק לרכוש דירות בפרויקט שלנו". הדירות יהיו מוכנות רק בעוד חמש שנים, אך נראה שגם זה לא הרתיע את הרוכשים. עד סוף היום חתמו על הצטרפות לפרויקט כ-350 אנשים שרכישתם מסתכמת בכ-700 מיליון שקלים. "מפתה - אבל מפחיד", כפי שסיכמה אחת הרוכשות.

עוד בנושא:

דירת יוקרה בת"א בפחות ממיליון שקל