גאפ כבר בת"א: האם זה משתלם?

עוד ועוד מותגי אופנה בינלאומיים עושים עלייה: H&M תיכף פה ורשת גאפ פתחה היום סניף בתל אביב. יצאנו לבקר בסניף החדש בעזריאלי כדי לבדוק אחת ולתמיד: האם הג'ינס יהיה יקר יותר או זול יותר מאשר בניו יורק? התוצאות לפניכם

מוכרי החנויות בקניון עזריאלי לא חזו בכזו התנפלות כבר זמן רב. הערב, בנוכחות לא מעט סלבס, דוגמניות ואנשי עסקים, חנכה רשת "גאפ" את סניפה השני בארץ.

"גאפ" העולמית קיימת מאז 1969 ומונה 3100 חנויות. ארבעים שנה לאחר מכן ובאוגוסט האחרון נפתחה החנות הראשונה בארץ במתחם ממילא שבירושלים, ומהיום - גם לתל אביבים יש סניף מקומי.

חצי שנה אחרי, מתכוננים לחגיגה חדשה בעזריאלי בתל אביב. שוב וילון לבן, שוב טקס נוצץ, הכל כבר כמעט מוכן. השאלה היחידה היא: האם גם הקונים מחכים? מי שמכיר את הרשת מאירופה ומארה"ב יתקשה להכיר בהבדלים. העיצוב דומה, אותה אופנה מגיעה אלינו, אבל בעצם שבודקים קצת יותר לעומק מגלים שבכל זאת, יש הבדל מהותי. מעבר לים - זול הרבה יותר.

מאות המוזמנים לטקס הפתיחה זכו להציץ במדפים עמוסי הבגדים במשך כשעתיים, בטרם הכניסו את שאר הלקוחות שצבאו על החנות ויצאו עם שקיות עמוסות פריטים. מנכ"ל גאפ ישראל, אריק בן זינו, מסר: "החנות הבאה של הרשת בארץ תיפתח בחיפה ולאחריה כבר מתוכננות כמה נוספות".

בעוד שבועיים וחצי עומד להפוך קניון עזריאלי לזירת קרב. מצד אחד גאפ שמוכיחה בסניף הירושלמי כפופולרית בקרב הישראלים, מצד שני H&M שאיך לומר, הוכיחה קרב בלונדון שהיא פופולרית בקרב הישראלים. תוסיפו להם את זארה, קסטרו ומנגו - ותמצאו מלחמת כל בכל, שבתקווה תביא לירידה במחירים.

הערב התחילה ההסתערות בת"א, כנראה - בעיקר מסקרנות. לגבי הקנייה עצמה, לפעמים משתלם יותר לטוס לארה"ב.