"העגלה עמוסה פחות אבל יקרה יותר"

כמדי שנה רשתות השיווק מגיעות למספרי שיא של לקוחות לקראת ליל הסדר, וגם היום ניתן לראות את ההמונים ממלאים את העגלות במצרכים לארוחת החג. אולם השנה, מעידים הלקוחות, המצב הכלכלי גורם להם לקנות פחות מאשר בשנים שעברו. "כל סל כזה הוא לא פשוט לכיס הישראלי", סיפרה אחת מהם

קצת יותר מ-48 שעות לפני ארוחת ליל הסדר ורשתות השיווק עמוסות בלקוחות. המונים גודשים היום (רביעי) את המרכולים ומעמיסים עגלות במצות, יינות, בשרים, דגים ומוצרים רבים שיעמדו על שולחנות החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, למרות העגלות העמוסות, מורגש השנה צמצום מסוים ברשימת הקניות. "השנה אני קונה פחות כי גם הרבה נזרק לאחר מכן, וגם כי המצב הכלכלי כבר לא כל כך פשוט", מודה הלקוחה שרה כהן. "כל סל כזה של 600-700 שקלים הוא לא פשוט לכיס הישראלי".

"סל כזה לא פשוט לכיס הישראלי" (חדשות 2)

"אני אצא עם עגלה וחצי מכאן, לדעתי אשלם 2,000 שקל פלוס מינוס", אמרה שרית מרמת השרון. היא מארחת השנה 11 אנשים בביתה ושולחן החג יהיה מלא בכל טוב. "השנה אני קונה פחות בגלל המצב במדינה. המחירים גבוהים יותר, הם עלו מאוד מאוד, המחירים במדינה רק עולים ועולים, העגלה עמוסה פחות אבל יקרה יותר".

רחל מרמת גן הגיעה לעשות השלמות אחרונות לקניות שהחלו כבר בתחילת השבוע. "קניתי מוצרים בסך של כ-1,200 שקלים ואני אפילו לא מארחת השנה", היא העידה. "עכשיו באתי לקחת דברים שהיו במבצע, בעיקר שתיה, מים ועוד ירקות. עם הבשר אני מחכה למחר".

"משלוחים ללא הפסקה" (חדשות 2)

אז הישראלים קונים פחות בסופר, אבל שלומי לוי, מנהל אגף האינטרנט של "רמי לוי שיווק השקמה" מספר שהשנה יש גידול משמעותי בהזמנות דרך האינטרנט, וכבר לא ניתן להזמין לפני החג. "אם בשבוע רגיל אנחנו מקבלים 4,000 הזמנות, השבוע היו לנו 7,000", הוא טען. "זה אומר משלוחים ללא הפסקה מהבוקר ועד הערב. השנה היו פי שלושה יותר הזמנות מבשנה שעברה".