ועכשיו: תקלה גם ברכבי מאזדה

האם אחרי טויטה – עכשיו מאזדה? תושב אבו גוש טוען שמושב הנהג שלו התנתק ממקומו בזמן בלימת חירום. היבואן בארץ גורס שזה מקרה נדיר ביותר, אבל ממסמך שמביא כתבנו לענייני תחבורה עולים כמה סימני שאלה

 זה קרה אתמול כשאשתו של עאמר ג'אבר מאבו גוש ניסתה לבלום. הכיסא ברכב המאזדה שברשותה יצא מהמקום והנהגת עפה לעבר השמשה."אמרתי במפורש שיש בעיה בכיסא", סיפר עאמר, שלטענתו במוסך אמרו לו שאין שום בעיה אך אם הדבר יחריף - שיחזור אליהם.

לפני ארבעה חודשים יצא חוזר לבעלי הרכבים המורשים ולפיו "ברכבים מסוימים עד שילדה ממספר מסוים ועד תאריך יצור 12.03.08 יתכן ותיתקלו בתלונות לקוח על מושב נהג רועד. במקרים אלו, נבקשכם לפנות לתורני השירות לקבלת הנחיות לתיקון התופעה".

לא מדובר בריקול

מאזדה 6 היא מכונית פופולרית מאוד בישראל. מדובר בחוזר ולא ב"ריקול" כמו בטויוטה, אך בכל זאת הגיעה אלינו תלונה נוספת. ניסינו לבדוק היום במוסכי החברה אם התופעה מוכרת, ברובם לא ידעו על הבעיה, אך היו כאלה שדווקא שמעו על כך וביקשו שנגיע לבדיקה.

מחברת דלק מוטורס יבואנית מאזדה נמסר בתגובה: "בימים אלה יש רגישות רבה בנושא תקלות ברכב אולם אין מקום להפוך תקלה ספציפית במכונית מסוימת לאיזו שערורייה כביכול בעלת עניין ציבורי. היננו מבהירים כי לא מדובר בתקלה שכיחה או במקרה של קריאת שירות ואפילו לא במקרה שבו היצרן פרסם פעולת שירות יזומה. החוזר שהוצג מכיל הדרכה טכנית לגבי תיקון תקלות אם נתקלים בהן בשגרת מתן שירות. הננו עומדים לרשות בעל המכונית שבנידון בכל עת".