הרכב נגנב או נהרס? המדינה תחזיר לכם כסף

במהלך השנים האחרונות הצטברו בקופת המדינה 46 מיליון שקלים "מיותרים", לאחר שהנהגים שרכבם נגנב או הושבת לא ידעו כי מגיע להם זיכוי על אגרת הרישוי אותה שילמו. במשרד הרישוי מתכננים לכתוב טופס חדש, שבאמצעותו יוכלו הנהגים שלא עושים שימוש ברכבם לקבל את ההחזר - עד שבע שנים אחרי שהופסק השימוש בו

האם ידעתם כי במידה ורכבכם נגנב, או שיצא מכלל שימוש, מגיע לכם החזר כספי? כנראה שלא, וכנראה למדינה לא היה כל אינטרס להודיע לכם על מה שמגיע לכם, מכיוון שסכום של 46 מיליוני שקלים נשארו בקופת המדינה - משום שהנהגים לא יודעים על קיומו של החוק.

בכל שנה מגיע לתיבת הדואר שלכם דרישה לגשת עם הרכב למכון רישוי ולבצע "טסט" לאוטו. על הטסט אנחנו משלמים סכום שנע בין 1,000 שקלים ל-3,000 שקלים, תלוי בסוג הרכב. במידה וגנבו לכם את האוטו, או שהייתם מעורבים בתאונה וכלי הרכב יצא מכלל שימוש, תהיו זכאים לקבלת החזר מהמדינה, החל מהיום שהאוטו לא היה ברשותכם או לא פעיל ועד ליום סיום תוקפה של אגרת הרישוי.

"אנחנו רוצים שהכל יהיה גלוי לנהגים", אמר שר התחבורה ישראל כץ. "נכון שסכום של 46 מיליון שקלים נכנסו לקופת המדינה, אך מעתה אנחנו נדאג שכל אחד יקבל הודעה על ההחזר שמגיע לו". את ההחזר ממשרד הרישוי תוכלו לקבל עד שבע שנים לאחר הגניבה או ההשבתה, במידה ואכן הגעתם עם הטופס המתאים.

פרסום החוק אמור להוות בשורה נהדרת לבעלי אותם 50,000 כלי רכב שצפויים להיגנב ולצאת מכלל שימוש השנה.