הונדה בעקבות טויוטה: תקלה בכריות אוויר של 430 אלף מכוניות

ענקית הרכב השנייה בגודלה ביפן הודיעה כי מאות אלפי מכוניות זקוקות לתיקון במערכת כריות האוויר. זאת, בעקבות תאונת דרכים שאירעה. דיווחים בעולם: החברה הסתירה התקלה זמן רב. בישראל לא דווח על תקלות

אחרי טויוטה, גם מכוניות של יצרנית הרכב "הונדה" נקראים למוסך: מאות אלפי בעלי מכוניות בארצות הברית נקראו למוסכים, בשל פגם שהתגלה בכריות האוויר. גם במקרה הזה, נחשפה התקלה בעקבות תאונה שבה נהרג אדם אחד, ו-11 נפצעו. הדגמים שייקראו למוסך הם בין היתר: אקורד, סיוויק ו-CR-V.

יצרנית הרכב השנייה בגודלה ביפן הודיעה כבר לפני מספר חודשים ל-430 אלף בעלי רכב כי עליהם להגיע למוסכים על מנת לבדוק את מהות הבעיה ולתקנה במידת הצורך, אך עולם הרכב גועש בשל העובדה כי החברה ניסתה להסתיר זאת מכלי התקשורת. על פי הדיווחים בכלי התקשורת, הבעיה ככל הנראה טמונה בעוצמת פתיחתן של כריות האוויר.

בישראל לא דווח על תקלות

"הפתיחה של כריות האוויר עלולות לפגוע בגופם של הנוסעים ולגרום להם נזק רב", דווח בכלי התקשורת. עם זאת, בהונדה אומרים כי לא היו מודעים לבעיה עד יולי בשנה שעברה, אך ציינו כי הגיעו למסקנה ש"בצורתן הנוכחית, כריות האוויר לא פועלות כפי שתוכנן".

בשלב זה עדיין לא ידוע האם קיימים בישראל רכבי הונדה בהם קיימת התקלה גם כן. החברה הודיעה כי בימים הקרובים ניתן יהיה לדעת אם כלי רכב נוספים לוקים בתקלה.

עוד בנושא:

בעלי טויוטה פריוס? אתם בדרך למוסך

33 אלף מכוניות טויוטה בישראל למוסך