מה גורם לניפוצן של עשרות פלזמות?

שחקני הקונסולה האקטיבית Wii, שמתרגמת את התנועות של השחקנים באמצעות חיישן מיוחד לתזוזות על המסך, אחראים לתופעה חדשה ומוזרה במיוחד - מסכי פלזמה מנופצים. מתברר שמדי חודש מגיעים אנשים למעבדות התיקון עם מסכי פלזמה מנופצים לאחר שהשליכו בטעות את השלט על המסך או פשוט הטיחו אותו בכוח. שחקו בזהירות

לוקחים את המשחק יותר מדי ללב או רק מאבדים שליטה? לאחרונה גוברת התופעה של מסכי פלזמה שבורים שמגיעים למעבדות התיקון ברחבי הארץ לאחר ששחקני Wii, המשחק מבית חברת נינטנדו בעל חיישני התנועה שמתרגם את התזוזה של השחקן לתנועות על המסך, השליכו את השלט לעבר הטלוויזיה ושברו אותה.

קונסולת ה-Wii מכילה את האפשרות לשחק במספר משחקים אקטיבים במיוחד, החל מתחרויות ספורט כמו טניס ועד למשחקי תפקידים שמחייבים גלגולים, קפיצות ויריות. היא חביבה בעיקר על שחקנים ספורטיבים במיוחד שמאסו מרביצה על הספה עם השלט ומעדיפים משחקים עם קצת יותר "אקשן".

"לפחות חמש פעמים בחודש אנחנו מקבלים מסך מנופץ כתוצאה ממשחק ה-Wii", מספר דוד בן גיגי, מנהל שירות במעבדת תיקונים ב"יניר מערכות". זה דבר ידוע ששחקני ה-Wii נסחפים עם המשחק, לפעמים יתר על המידה. "בדרך כלל ילדים מתקרבים למסך ושוברים אותו. מבוגרים מתרחקים מהמסך, אבל מעיפים עליו את השלט", מסביר בן גיגי.

לאלו שמשחקים בקונסולת המשחקים באופן נלהב מדי, כדאי לדעת שאין ביטוח על שבר שנגרם כתוצאה מהשלכת השלט על המסך. "אנחנו במעבדות נוטים לשדרג את המסך כי אין כדאיות כלכלית לתיקון", אומר בן גיגי. איך אפשר להיזהר משבירת המסך? מאוד פשוט. "פשוט להתרחק מהמסך, לקחת את הרתמה של השלט ולשים על היד בזמן שמשחקים", מציע בן גיגי.